Ste tu
Home > Zaujímavosti > V zoo zahynula po pokuse o umelé oplodnenie korytnačka, bola jednou z posledných svojho druhu

V zoo zahynula po pokuse o umelé oplodnenie korytnačka, bola jednou z posledných svojho druhu

PEKING 14. apríla (WebNoviny.sk) – Celosvetová populácia šanghajskej korytnačky kožnatkovitej, ktorá je najohrozenejším druhom korytnačky, sa v sobotu znížila zo štyroch exemplárov na tri. V zoologickej záhrade v 10-miliónovom východočínskom meste Su-čou zahynula v sobotu večer jediná známa samička z tohto druhu.

V rovnakej zoo sa nachádza aj samček tohto druhu, ďalšie dva exempláre sú vo Vietname, no u tých sa nevie, akého sú pohlavia. Korytnačka, ktorá zahynula v sobotu v Číne, mala vyše 90 rokov. K úmrtiu došlo po tom, čo sa ju snažili už piatykrát umelo oplodniť.

Ako informovali predstavitelia zoo v Su-čou, tesne pred týmto pokusom jej robili zdravotné testy a ukázalo sa, že je zdravá. Krátko po pokuse o umelé oplodnenie však zahynula.

Korytnačky kožnatkovité sú charakteristické tým, že namiesto tvrdého panciera majú na hornej časti tela mäkší kožovitý povrch. Jedince z tejto čeľade žijú v Ázii, Afrike a v Severnej Amerike.

Viac k témam: korytnačka, Zoo
Zdroj: Webnoviny.sk – V zoo zahynula po pokuse o umelé oplodnenie korytnačka, bola jednou z posledných svojho druhu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top