Ste tu
Home > Šport > Futbal > V najlepšej jedenástke Premier League dominujú hráči ManCity a „The Reds“, ale chýbajú Hazard aj Salah

V najlepšej jedenástke Premier League dominujú hráči ManCity a „The Reds“, ale chýbajú Hazard aj Salah

LONDÝN 25. apríla (WebNoviny.sk) – Asociácia profesionálnych futbalistov (PFA) vyhlásila najlepšiu jedenástku v rámci najvyššej anglickej súťaže Premier League pre ročník 2018/2019 a figurujú v nej hráči z troch rôznych tímov.
<h2>Dominujú hráči „The Reds“ a ManCity</h2>
Až desať futbalistov ideálnej zostavy sezóny si oblieka dres dvoch tabuľkovo najvyššie postavených tímov v súťaži – Manchestru City či FC Liverpool. Jedenástym hráčom do partie je stredopoliar z Manchestru United Paul Pogba.

Za najlepšieho brankára tejto sezóny vyhlásila PFA Brazílčana Edersona Moraesa z Manchestru City. V defenzívnej línii pred ním figuruje jeho tímový kolega Aymeric Laporte a trojica obrancov <em>“The Reds“</em> – Andy Robertson, Virgil van Dijk a Trent Alexander Arnold.
<h2>Viaceré zvučné mená chýbajú</h2>
V strede poľa sú okrem Pogbu hráči <em>“Citizens“</em> Fernandinho a Bernardo Silva. V útoku figuruje na hrote zatiaľ najlepší strelec súťaže Sergio Agüero s 19 gólmi, ktorého na krídlach dopĺňajú sprava ďalší hráč ManCity Raheem Sterling (17 gólov) a zľava Sadio Mané z FC Liverpool (18 gólov).

V najlepšej jedenástke sezóny prekvapivo chýbajú viaceré veľké mená. Nefiguruje v nej najproduktívnejší hráč PL 2018/2019 Eden Hazard z FC Chelsea (16+13) a ani držiteľ ocenenia najlepší hráč podľa PFA za sezónu 2017/2018 Mohamed Salah z Liverpoolu, ktorý dal v aktuálnej sezóne rovnako ako Agüero 19 gólov.
<div class=“am-textbox“>
<h2><span class=“am-text-red“>Najlepšia jedenástka Premier League 2018/2019 </span></h2>
<ul>
<li>podľa Asociácie profesionálnych futbalistov (PFA)</li>
</ul>
<strong>Ederson Moraes</strong> (Braz./Manchester City) – <strong>Trent Alexander Arnold</strong> (Angl./ FC Liverpool), <strong>Virgil van Dijk</strong> (Hol./ FC Liverpool), <strong>Aymeric Laporte</strong> (Šp./ Manchester City), <strong>Andy Robertson</strong> (Škót./ FC Liverpool) – <strong>Bernardo Silva</strong> (Portug./ Manchester City), <strong>Fernandinho</strong> (Braz./ Manchester City), Paul Pogba (Fr./ Manchester United) – <strong>Raheem Sterling</strong> (Angl./ Manchester City), <strong>Sergio Agüero</strong> (Arg./ Manchester City), <strong>Sadio Mané</strong> (Sen./ FC Liverpool)

</div>

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – V najlepšej jedenástke Premier League dominujú hráči ManCity a „The Reds“, ale chýbajú Hazard aj Salah © SITA Všetky práva vyhradené.

Top