Ste tu
Home > Šport > Hokej > Úvodné zápasy na MS v Rige budú bez divákov, podľa Fasela by sa to však mohlo od štvrťfinále zmeniť

Úvodné zápasy na MS v Rige budú bez divákov, podľa Fasela by sa to však mohlo od štvrťfinále zmeniť

Zdieľaj tento článok

12.5.2021 (Webnoviny.sk) – Zápasy v základných skupinách na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige sa uskutočnia bez divákov na tribúnach. V rozhovore na švajčiarskom webe rts.ch to uviedol prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel, upozornil na to český iDnes.cz.


V súvislosti s pandémiou koronavírusu však existuje možnosť, aby sa aspoň vyraďovacia časť šampionátu hrala pred obmedzeným počtom fanúšikov v hľadiskách.


“Prekvapilo by ma, keby sme počas prvého týždňa mohli pustiť na štadióny nejakých divákov. Ak to pôjde dobre, budú môcť prísť na štvrťfinále,” cituje Fasela web RTS. Aktuálne v Lotyšsku denne potvrdia ochorenie COVID-19 u stoviek osôb.

Podľa Fasela je IIHF pripravená na fungovanie turnaja v tzv. bubline. Pôvodne mali tohtoročný svetový šampionát v ľadovom hokeji hostiť s Lotyšmi aj Bielorusi, tí však o možnosť hostiť svetovú hokejovú elitu prišli kvôli nestabilnej politickej a bezpečnostnej situácii.

Slováci sa na MS v Rige predstavia v základnej A-skupine, už v piatok 21. mája ich vyzve tím Bieloruska.

Viac k témam: hokejoví fanúšikovia, Koronavírus, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2021, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Úvodné zápasy na MS v Rige budú bez divákov, podľa Fasela by sa to však mohlo od štvrťfinále zmeniť © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top