Ste tu
Home > Šport > Futbal > UEFA urobila prelomové rozhodnutie, zápas Európskeho superpohára povedie žena

UEFA urobila prelomové rozhodnutie, zápas Európskeho superpohára povedie žena

2.8.2019 (Webnoviny.sk) – Zápas Európskeho superpohára, v ktorom v stredu 14. augusta v tureckom Istanbule proti sebe nastúpia anglické mužstvá FC Liverpool a FC Chelsea, povedie francúzska rozhodkyňa Stéphanie Frappartová.

Ako referuje oficiálna webstránka Európskej futbalovej únie (UEFA), tridsaťpäťročnej rodáčke z Val-d’Oise budú na čiarach pomáhať krajanka Manuela Nicolosiová s Írkou Michelle O’Nealovou. Štvrtým rozhodcom bude Turek Cüneyt Cakir.

Rozhodnutie UEFA sa dá vnímať ako prelomové. Strešný orgán európskeho futbalu v minulosti ešte nikdy nenominoval na významné zápasy mužských klubových súťaží rozhodkyne. V rokoch 2004 až 2009 však Švajčiarka Nicole Petignatová „pískala“ tri stretnutia v predkolách Pohára UEFA.

Frappartová v júni rozhodovala finále majstrovstiev sveta žien medzi USA a Holandskom vo francúzskom Lyone. Na domácej scéne sa v apríli zapísala do dejín Ligue 1, v ktorej viedla „mužský“ zápas medzi Amiens a Štrasburgom. Pre ročník 2019/2020 dokonca figuruje v skupine rozhodcov pre stretnutia najvyššej francúzskej súťaže.

Už som niekoľkokrát vyhlásil, že potenciál ženského futbalu nemá hranice, a som rád, že Stéphanie Frappartová povedie tohtoročný zápas Európskeho superpohára,“ uviedol podľa oficiálnej stránky UEFA prezident tejto organizácie Aleksander Čeferin.

Viac k témam: Európsky superpohár, UEFA Európska futbalová únia
Zdroj: Webnoviny.sk – UEFA urobila prelomové rozhodnutie, zápas Európskeho superpohára povedie žena © SITA Všetky práva vyhradené.

Top