Ste tu
Home > Šport > Tréner Kozák bude pomáhať košickému futbalu, okomentoval aj reprezentačného kouča Hapala

Tréner Kozák bude pomáhať košickému futbalu, okomentoval aj reprezentačného kouča Hapala

Zdieľaj tento článok

KOŠICE 9. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalový tréner Ján Kozák (64) svojho času doviedol 1. FC Košice do Ligy majstrov a slovenskú reprezentáciu zasa na majstrovstvá Európy.


Nedávno však abdikoval na najsledovanejšiu športovú funkciu na Slovensku aj so zdôvodnením, že siedmi hráči mu porušením večierky počas reprezentačnej akcie ako keby napľuli do tváre. Kozák necelý mesiac po svojom dobrovoľnom konci pri reprezentačnom kormidle uviedol, že ako hlavný tréner sa už nechce angažovať. Zároveň však chce pomáhať futbalu v Košiciach.


Vrchol pre trénera

“Bol som pri reprezentácii Slovenska a to bol pre mňa absolútny vrchol pre trénera aj hráča. Ísť teraz robiť niečo iné si neviem predstaviť,” uviedol Ján Kozák pre RTVS. V rozhovore pre denník Šport rozvinul svoje myšlienky:

“Mal som po odstúpení už nejaké ponuky, ale ja si neviem predstaviť, že by som hneď prebral nejaké mužstvo. Budem pomáhať košickému futbalu, ale v pozícii poradcu, ak zodpovední budú mať záujem si ma vypočuť. Ak sa Košice dostanú do prvej ligy a budeme mať aj pekný štadión, mne to úplne bude stačiť.”

Kozák zdupľoval, že si nevie predstaviť sám seba vo funkcii trénera košického tímu, ktorú v minulosti vo viacerých prípadoch úspešne zastával. “Ako hlavný tréner určite nie. Už trénujú chlapci, ktorých som ja trénoval. Keď sa stretneme, počúvajú moje názory. Určite ich budem z úzadia sledovať a keď budú robiť chyby, tak ich na ne upozorním. A keď budú mať záujem o radu, aj im poradím,” vysvetlil Kozák pre Šport.

Rozhodujúce sú výsledky

K téme svojho nedávneho odchodu z reprezentácie okorenenému viacerými sugestívnymi výstupmi na rozlúčkovej tlačovej konferencii v Bratislave sa už nechcel vracať. K svojmu nástupcovi Pavlovi Hapalovi však realisticky poznamenal:

“Prezident SFZ Ján Kováčik určite vie, čo robí, keď sa takto rozhodol. Čas ukáže správnosť tohto rozhodnutia. Vo futbale sa dá o všeličom rozprávať, ale rozhodujúce sú výsledky. Preto to my, tréneri, nemáme ľahké. Novému trénerovi budem držať palce, lebo mi ide o slovenský futbal, aby sme postúpili na majstrovstvá Európy či na majstrovstvá sveta. Ak sa to podarí, budem veľmi šťastný.”

Viac k témam: Ján Kozák, Pavel Hapal
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Kozák bude pomáhať košickému futbalu, okomentoval aj reprezentačného kouča Hapala © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top