Ste tu
Home > Spravodajstvo > Tréner Hapal pochválil štadión, ale zápas proti Paraguaju odhalil viaceré nedostatky Slovákov

Tréner Hapal pochválil štadión, ale zápas proti Paraguaju odhalil viaceré nedostatky Slovákov

Zdieľaj tento článok

14.10.2019 (Webnoviny.sk) – Pre trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Pavla Hapala bol nedeľňajší medzištátny prípravný zápas s Paraguajom napriek výsledku 1:1 v mnohých oblastiach veľmi poučný.


Kouč dal príležitosť viacerým hráčom, ktorí predtým nedostávali mnoho šancí v súťažných stretnutiach. “Niektorí ma prekvapili, iní zas menej, ale na to tento duel slúžil,” uviedol Hapal na tlačovej konferencii pred zástupcami médií.


Slováci viedli 1:0 zásluhou Boženíka

Slováci hlavne pred prestávkou neukázali príliš veľa futbalovej krásy. Po zmene strán viedli od 59. minúty gólom Róberta Boženíka, ale v závere zápasu skórovali aj Juhoameričania a premiérový duel slovenského národného mužstva na novopostavenom štadióne na bratislavskom Tehelnom poli sa tak skončil nerozhodným výsledkom.

“Zápas sa mi hodnotí zvláštne. Chceli sme vyhrať, ale vedeli sme, že k nám príde veľmi kvalitný tím, pohyblivý, agresívny a technicky zdatný. Bolo to veľmi náročné, hlavne v prvom polčase, keď nám chýbal pohyb a väčšia agresivita. Nakoniec sme išli do vedenia, z prvej najvážnejšej šance sme dali gól, ale súper bol naozaj kvalitný a v závere vyrovnal,” dodal Hapal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Slovensko – Paraguaj (fotografie)

Kritika hracej plochy

Podľa 50-ročného kormidelníka Paraguajčania odhalili viaceré nedostatky Slovákov. “Paraguaj nám predviedol, že dnešný futbal je o agresivite, pohybe, rýchlom dostupovaní… Hráči súpera nás celoplošne napádali a my sme nemali čas. Nám robil problém aj terén, hosťom však nie, ale to súvisí s technickými zdatnosťami. Každý hráč musí mať techniku na takej úrovni, aby mu prvý dotyk s loptou neprekážal,” poznamenal.

Priznal, že Národný futbalový štadión sa mu veľmi páči. “Je to nádherný stánok. Až na tú hraciu plochu, ktorá je náročná, ale to asi každý videl,” poznamenal Hapal.

Vzápätí naznačil, že záverečný duel E-skupiny kvalifikácie ME 2020 proti Azerbajdžanu, ktorý sa uskutoční 19. novembra, sa možno bude hrať v Trnave: “Samozrejme, máme ešte jednu možnosť sa rozhodnúť, kde budeme hrať posledné stretnutie, ale pokiaľ sa rozhodneme odohrať zápas na tomto mieste, chcelo by to urobiť niečo s hracou plochou. To by bola skôr ‘voda na mlyn’ pre brániace mužstvo alebo pre tím, ktorý vychádza viac z defenzívy, pretože terén vážne nebol dobrý.”

Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Hapal pochválil štadión, ale zápas proti Paraguaju odhalil viaceré nedostatky Slovákov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top