Ste tu
Home > Spravodajstvo > Trebišov sa zodpovedne pripravil na ďalší testovací víkend

Trebišov sa zodpovedne pripravil na ďalší testovací víkend

Zdieľaj tento článok

TREBIŠOV. Mesto Trebišov aj tento víkend pre účely antigénového testovania zriaďuje šesť mobilných odberových miest, fungovať budú bez objednania.


Testovacie miesta sú zriadené už na “tradičných” miestach. Sú medzi nimi základné školy SEVER na Pribinovej ulici a Ivana Krasku, budova  štátneho gymnázia, Mestské kultúrne stredisko na hlavnej ulici a Centrum voľného času na Ulici T. G. Masaryka, v nedeľu  popoludní mesto kapacity rozšíri o Spoločenské centrum v Milhostove.


“Okrem tzv. mestských MOM-iek budú počas víkendu v prevádzke aj dve mobilné odberové miesta súkromných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktoré na testovanie využijú priestory mestských objektov. Ich činnosť začala už počas tohto pracovného týždňa,” uviedla hovorkyňa mesta Martina Mištaničová. 

 

Kde sa dá otestovať?

Víkendové odberové miesta  zriadené samosprávov budú fungovať od 8.00 do 18.00 h s jednou hodinovou prestávkou medzi 12.00 a 13.00 hodinou, pričom posledný odber vykonájú najneskôr o 17.30 h.

Zdravotníci zo súkromných testovacích miest budú po obidva víkendové dni pracovať od 8.00 do 16 30 h., posledný odber vykonajú  o 16.15 h. Tieto miesta sú zriadené v priestoroch mestskej tržnice, alebo ako ju trebišovčania nazývajú v “Starej kaske”  a v bývalom  Azylovom dome pod “nadjazdom”.

Aj túto sobotu mestu vypomôžu vojaci a testovanie bude prebiehať aj v priestoroch vojenského útvaru. V sobotu dopoludnia  je tiež možné otestovať sa aj na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva (RÚVZ), vyžaduje sa však elektronická registrácia.

Testujú aj počas týždňa

Sukromní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti v spolupráci s mestom Trebišov tento týžden zriadili aj stále testovacie miesta, kde je možné otestovať sa počas celého týždňa. Ide práve o vyššie spomínané miesta v Starej kaske a v Azylovom dome (vedľa Brutusu). Rovnako, ako počas víkendu, vás otestujú aj počas týždňa. Tieto miesta budú fungovať minimálne do konca marca. V priebehu budúceho týždňa sa už na týchto miestach budete môcť objednať na presný čas. Aj naďalej počas týždňa fungujú testovacie miesta v nemocnici, na RÚVZ a vo vojenskom útvare.

 

Pribudnú dalšie 

Podľa informácii z mestského úradu, by mali v priebehu budúceho týždňa pribudnúť dalšie stále testovacie miesta. Ďalšie dve miesta pribudnú v mestských priestoroch a to v Centre voľného času a vo vestibule Mestského kultúrneho strediska, teda na miestach, kde prebiehajú aj víkendové testovania s tým rozdielom, že sa na nich bude možné otestovať počas celého týždňa. Tieto miesto budú fungovať na princípe rezervácie. Mimo poradia sa bude možné otestovať len v prípade nevyčerpenia všetkých termínov pripadajúcich na daný deň.

Podľa informácii www.tvojtrebisov.sk vzniknú ďalšie dve testovacie miesta pri nákupnom centre Berehovo a v budove prevádzky Chocolate brown Trebišov (solárko pri Lidli). Miesta budú k dispozícii taktiež do konca marca a bude sa možné objednať na presný čas. Celkovo tak bude v meste fungovať 9 stálych celotýždenných mobilných odberných miest. V súčasnosti sa čaká už len za podpisom ministra zdravotníctva.

Mesto bude naďalej posilňovať víkendové kapacity vlastnými odbernými miestami. Na týchto miestach sa bude možné aj naďalej otestovať bez rezervácie, budú teda určené najmä tým, ktorí sa z rôznych dôvodov objednať nevedia, napr. technicky menej zdatní obyvatelia, alebo bez pristupu k internetu a pod. 

Zdroj: Mesto Trebišov Foto: Facebook Dobré správy z Trebišova

Zdieľaj tento článok

Top