Ste tu
Home > Cyklistika > Tisícky ľudí aj skandovanie „Egan Bernal“, víťaza Tour de France 2019 veľkolepo vítali v rodnom meste

Tisícky ľudí aj skandovanie „Egan Bernal“, víťaza Tour de France 2019 veľkolepo vítali v rodnom meste

7.8.2019 (Webnoviny.sk) – Tisícky nadšených fanúšikov privítali v stredu cyklistu Egana Bernala v jeho rodnom meste Zipaquirá v kolumbijskom centrálnom departmente Cundinamarca.

Tisícky ľudí v žltom

Na hlučnej pouličnej oslave triumfu prvého Kolumbijčana a zároveň najmladšieho víťaza na Tour de France po 110 rokoch sa zúčastnilo aj približne 3000 ľudí oblečených v žltých dresoch a pokrikujúcich meno „Egan Bernal“.

Keď sa napokon ich objekt záujmu objavil v centre mesta na bicykli a víťaznom žltom drese, nadšenie nemalo konca-kraja.

Bernal doslova pobláznil celú Kolumbiu počas tohtoročnej Tour de France. V Zipaquiré sa tisícky ľudí zhromaždili v centre mesta už v záverečný víkend Tour, keď sa rozhodlo o historickom triumfe ich rodáka na najslávnejších pretekoch.

Historický rekord

Bernalovo počínanie vtedy sledovali na veľkoplošnej obrazovke. „Okolo nich sa na bicykloch a odrážadlách preháňali deti, ktoré sa hrali na svoje vzory Naira Quintanu, Fernanda Gaviriu, ale najčastejšie na Bernala. Keď už bolo definitívne, že ich miláčik v sobotňajšej predposlednej etape uháji ‚žltý dres‘, vzduchom sa rozleteli konfety a dav nadšene ospevoval kolumbijského šampióna,“ napísala vtedy AP.

Kolumbijská vášeň pre cyklistiku tvorí neoddeliteľnú súčasť národnej kultúry viac ako v ktorejkoľvek inej juhoamerickej krajine. V záverečný deň Tour de France 2019 počas dojazdovej etapy do Paríža a definitívnom potvrdení Bernalovho triumfu padol v tejto krajine historický rekord v sledovanosti televízie a počúvanosti živého rozhlasového vysielania.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tour de France 2019 – 21. etapa (fotografie)

Viac o téme: Tour de France 2019

Program, výsledky a profily etáp
Poradie – žltý dres
Poradie – zelený dres
Poradie – bodkovaný dres
Poradie – biely dres

Viac k témam: Ineos, Tour de France 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisícky ľudí aj skandovanie „Egan Bernal“, víťaza Tour de France 2019 veľkolepo vítali v rodnom meste © SITA Všetky práva vyhradené.

Top