Ste tu
Home > Kultúra > Film a TV > Speváčku Mariku Gombitovú nahradili v ankete Najväčší Slovák, RTVS vyhovela jej verejnej prosbe

Speváčku Mariku Gombitovú nahradili v ankete Najväčší Slovák, RTVS vyhovela jej verejnej prosbe

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) – V ankete Najväčší Slovák nahradil speváčku Mariku Gombitovú vojak Jozef Gabčík. Po verejnej žiadosti Mariky Gombitovej o vyradenie z ankety vedenie RTVS, v snahe vyhovieť jej prosbe, kontaktovalo vlastníka licencie – britskú BBC.


Tvorcovia programu so zmenou súhlasili a tak do Top 10 postupuje Jozef Gabčík, ktorý sa v nominačnom hlasovaní umiestnil na 11. priečke.


Vrátia peniaze za SMS

“Tvorcovia projektu Najväčší Slovák v RTVS rešpektujú rozhodnutie stálice slovenskej kultúry Mariky Gombitovej a súčasne jej úprimne ďakujú za všetko, čo pre slovenskú kultúru a poslucháčov urobila,” uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Od stredy môže verejnosť hlasovať za Jozefa Gabčíka. Fanúšikom speváčky, ktorí jej vo finálovej fáze od 1. januára zaslali hlas, vrátia peniaze za SMS.

Hlasovanie za všetkých desať nominovaných osobností potrvá do 1. mája. Ukončené bude počas slávnostného vyhlásenia Najväčšieho Slováka, ktoré odvysielajú v priamom prenose na Jednotke.

Dokumenty o osobnostiach

Dovtedy si budú môcť diváci pozrieť dokumenty o jednotlivých finálových osobnostiach spojené s diskusiou odborníkov. Prvý dokument odvysiela Jednotka v stredu 20. februára.

Finálnu desiatku ankety tvoria Alexander Dubček, Jozef Gabčík, Andrej Hlinka, Gustáv Husák, Juraj Jánošík, Cyril a Metod, Peter Sagan, Anton Srholec, Milan Rastislav Štefánik a Ľudovít Štúr. Informácie agentúre SITA poskytla Silvia Turnerová zo sekcie marketingu a komunikácie RTVS.

Viac k témam: anketa Najväčší Slovák, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk – Speváčku Mariku Gombitovú nahradili v ankete Najväčší Slovák, RTVS vyhovela jej verejnej prosbe © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top