Ste tu
Home > Hudba > Speváčka Taylor Swift plánuje byť v budúcnosti viac politicky aktívna

Speváčka Taylor Swift plánuje byť v budúcnosti viac politicky aktívna

BRATISLAVA 11. marca (WebNoviny.sk) – Americká speváčka Taylor Swift plánuje byť v budúcnosti viac politicky aktívna. Je podľa nej jej zodpovednosťou, ako verejne známeho človeka, ozvať sa proti „odpornej rétorike“, ktorá zaznieva z úst niektorých politikov.

Budúcoročné prezidentské voľby

„Vyvolávanie rasistických nálad a strachu nie je niečo, čo by som od našich lídrov očakávala. A došlo mi, že je mojou zodpovednosťou využívať svoj vplyv proti tejto odpornej rétorike,“ cituje speváčku britský denník The Guardian. „Budem sa viac angažovať. Máme pred sebou budúci rok veľký súboj,“ dodala speváčka v súvislosti s budúcoročnými americkými prezidentskými voľbami.

Verejná podpora amerických demokratov

Taylor Swift patrila dlhé roky k umelcom, ktorí sa systematicky vyhýbajú vo verejných vyjadreniach politickým témam. S touto praxou však skoncovala v októbri minulého roka, keď pred voľbami do Kongresu verejne podporila amerických demokratov.

„Vždy budem voliť podľa toho, ktorý kandidát bude hájiť a bojovať za ľudské práva, ktoré si všetci zaslúžime,“ napísala speváčka na Instagrame. „Som presvedčená, že systematický rasizmus voči ľuďom inej farby pleti, ktorý v tejto krajine stále vidíme, je príšerný, odporný a veľmi rozšírený,“ dodala.

Informácie pochádzajú z britského denníka The Guardian a z archívu agentúry SITA.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Speváčka Taylor Swift plánuje byť v budúcnosti viac politicky aktívna © SITA Všetky práva vyhradené.

Top