Ste tu
Home > Šport > Futball > Španieli nasadia proti Slovákom svojho najskúsenejšieho hráča, Busquets im má pomôcť dostať sa do osemfinále

Španieli nasadia proti Slovákom svojho najskúsenejšieho hráča, Busquets im má pomôcť dostať sa do osemfinále

Zdieľaj tento článok

22.6.2021 (Webnoviny.sk) – Španielsko bude mať k dispozícii svojho najskúsenejšieho hráča v dosiaľ najdôležitejšom zápase na majstrovstvách Európy. Inými slovami Sergio Busquets by mal nastúpiť v stredajšom zápase Španielov v E-skupine proti Slovákom.


Viac o téme: ME vo futbale 2020

Skúsený defenzívny stredopoliar s klubovou príslušnosťou FC Barcelona nútene pauzoval v prvých dvoch dueloch “La Roja” na Eure pre nákazu koronavírusom, resp. proti Poliakom nenastúpil v dôsledku tréningového manka.


Niekoľko dní je však už v poriadku a v stredu v Seville sa bude snažiť odvrátiť prvú elimináciu svojho tímu v základnej skupine ME od roku 2004. Vtedy v Portugalsku skončili pred Španielmi domáci futbalisti aj neskorší európski šampióni Gréci. Na rozdiel od súčasného modelu sa vtedy postupovalo len z prvých dvoch priečok po skupinových bojoch, keďže na šampionáte hralo len 16 tímov.
ME vo futbale 2020: Tabuľky (A-skupina, B-skupina, C-skupina, D-skupina, E-skupina, F-skupina)

ME vo futbale 2020: Kompletný program a výsledky slovenských futbalistov (foto)
“Iba víťazstvo nad Slovákmi Španielom s určitosťou zaručí postup do osemfinále. Aj remíza by mohla za určitých okolností stačiť, ale to by Poliaci nesmeli zdolať Švédov v súbežne hranom zápase,” napísala agentúra AP.

Busquets chýbal celému tímu

Tridsaťdvaročný Busquets je posledný mohykán z veľkej španielskej generácie, ktorá v rokoch 2008 a 2012 ovládla majstrovstvá Európy a v roku 2010 si pripísala aj premiérový titul majstra sveta.

“Chýbal nám. Je to kľúčový hráč pre toto mužstvo a len ťažko sme sa vyrovnávali s jeho absenciou. Teraz je späť a my sme šťastní,” uviedol aj za svojich spoluhráčov španielsky obranca César Azpilicueta.

“Sergio je výborný futbalista s množstvom skúseností a tiež výnimočný kapitán. Všetci vieme o jeho skvelých ťahoch v strede poľa dopredu aj dozadu,” pokračoval.

Španieli majú v rukáve niekoľko tromfov

Podľa obrancu úradujúceho šampióna Ligy majstrov FC Chelsea môžu byť práve Busquetsove skúsenosti dôležitým faktorom úspechu v súboji so Slovákmi.

“Máme veľa mladých a talentovaných hráčov, ktorí sú na takomto fóre po prvý raz. Máme však aj hráčov, ktorí sú kapitáni vo svojich kluboch a skúsenosti by im mali pomôcť ako sa vyrovnať s náročnou situáciou, do ktorej sme sa dostali. A máme aj Busquetsa, na ktorého sa spoliehame,” doplnil Azpilicueta.

Postúpiť môžu ešte dva tímy

Súboje Španielsko – Slovensko a Švédsko – Poľsko sa v stredu hrajú v rovnakom čase s výkopom o 18.00 h. Zo zamotanej E-skupiny môžu do osemfinále postúpiť ešte dva tímy, keďže lídri Švédi už majú istotu. Čierny Peter zostane jednému alebo aj dvom tímom z tria Slovensko, Španielsko, Poľsko.

ME vo futbale 2020: Kompletný program a výsledky (video+foto)

Viac k témam: majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Španieli nasadia proti Slovákom svojho najskúsenejšieho hráča, Busquets im má pomôcť dostať sa do osemfinále © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top