Ste tu
Home > Spravodajstvo > ŠOFÉROVAL BEZ OPRÁVNENIA, NAVYŠE OPITÝ

ŠOFÉROVAL BEZ OPRÁVNENIA, NAVYŠE OPITÝ

Vo štvrtok, 20. augusta 2015, okolo poludnia viedol vodič (39) zo Stredy nad Bodrogom motorové vozidlo zn. Daewoo Nexia bez vodičského preukazu. Navyše, svoju jazdu nedokázal prispôsobiť svojim schopnostiam a spolu s vozidlom skončil v betónovom múre rodinného domu.

Na webe Ministerstva vnútra SR sa dočítame: „Po prejazde miernej zákruty neprispôsobil rýchlosť jazdy najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať, pričom zišiel mimo cestu na trávnatú plochu. Na to strhol riadenie vozidla späť na vozovku, prešiel cez protismerný jazdný pruh a zišiel opäť na trávnatú plochu. Potom stočil riadenie späť na vozovku a opätovne z vozovky, kde prerazil oplotenie rodinného domu a následne narazil do betónového múru rodinného domu“

Namerali mu takmer 2 promile alkoholu v krvi

Po nehode sa neoprávnený vodič podrobil dychovej skúške. V krvi mal 1,96 promile. Muž zo Stredy nad Bodrogom bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. Svojou nezodpovednou jazdou spôsobil škodu vo výške 450 €. Bol obvinený z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody až na 1 rok.

Zdroj: minv.sk
Foto: Ilustračné

Top