Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Slovensko je ideálny priestor, zareagoval minister Sulík na investíciu Porsche

Slovensko je ideálny priestor, zareagoval minister Sulík na investíciu Porsche

Zdieľaj tento článok

19.8.2020 (Webnoviny.sk) – Slovensko je podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka ideálny priestor na priemyselné investície. Vicepremiér tak reagoval na avizovanú investíciu spoločnosti Porsche Werkzeugbau s.r.o. v Hornej Strede za približne 250 mil. eur.


Sulík mal pritom s jej predstaviteľmi stretnutie a podľa jeho slov všetko nasvedčovalo tomu, že podnik plánuje na Slovensku investíciu. Kúpili totiž takmer 30-árový pozemok, pričom na aktuálne technologické centrum potrebovali iba jeho malú časť.


Porsche štátnu pomoc zrejme nedostane

Či štát spoločnosti poskytne štátnu pomoc, ešte známe nie je, minister však tomu naklonený nie je. Skôr preferuje, aby firmy ako Porsche, mali záujem investovať na Slovensku aj bez investičných stimulov.

“Luxus a štátna pomoc sa nejak nehodia,” dodal k tejto téme s tým, že investícia zároveň smeruje na západné Slovensko. Počas jeho pôsobenia na čelo rezortu hospodárstva pritom pomoc odklepli iba najmenej rozvinutým regiónom.

Fabrika by mohla dať prácu tisícke ľudí

Porsche Werkzeugbau predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie zámer “Centrum automatizácie a robotizácie automobilovej výroby Horná Streda – II. etapa – Výroba automobilových karosérií a ich častí”. Tá nadväzuje na už realizovaný projekt “Porsche Werkzeugbau s.r.o. – technologické centrum”.

Investícia za 250 mil. eur by mala priniesť prácu pre 1 200 zamestnancov. Začiatok výstavby avizuje fabrika na rok 2024, prevádzka by sa mala rozbehnúť o dva roky neskôr.

Viac k témam: automobilka, fabrika, investícia, minister hospodárstva SR, robotizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko je ideálny priestor, zareagoval minister Sulík na investíciu Porsche © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top