Ste tu
Home > Ostatné športy > Slovenská bežkyňa Gajanová bude mať v Lausanne premiéru v Diamantovej lige

Slovenská bežkyňa Gajanová bude mať v Lausanne premiéru v Diamantovej lige

4.7.2019 (Webnoviny.sk) – Na piatkovom ôsmom podujatí prestížneho atletického seriálu, 44. ročníku mítingu Athletissima v Lausanne, sa v behu na 800 m predstaví o 20.18 h slovenská reprezentantka Gabriela Gajanová, pre ktorú to bude záverečný test pred budúcotýždňovými ME do 23 rokov vo švédskom Gävle.

Súperkami zverenky Pavla Slouku budú 2-násobná halová majsterka Európy Selina Büchelová, ďalšie Švajčiarky Lore Hoffmannová a bronzová na 800 i 1500 m na juniorských MS v Tampere Delia Sclabasová, víťazka osemstovky na mítingu DL v Rabate Nelly Jepkosgeiová z Kene, jej krajanka Mary Kuriová, bronzová z ME 2016 Švédka Lovisa Lindhová, Halimah Nakaayiová z Ugandy, juniorská majsterka sveta 2018 na 800 m Diribe Weltejiová z Etiópie, Lotyška Liga Velvereová a Eglé Balčiunaité z Litvy, finalistka halových MS 2010.

V behu na 800 m sa v Lausanne síce nebudú udeľovať body do prestížneho seriálu, ale aj tak je účasť Gajanovej významnou udalosťou. Je totiž len desiatym slovenským atlétom, ktorý bude mať možnosť štartovať na podujatí Diamantovej ligy.

Najlepšie umiestenie v bodovaných disciplínach Diamantovej ligy – 3. miesto – si vybojovali trojskokanka Dana Velďáková v Londýne 2011 a 2015 a tiež Lucia Hrivnák Klocová na 800 m v Londýne 2011. V disciplínach, ktoré síce boli v programe mítingu DL, ale nezískavali sa na nich body, si najlepšie počínala Jana Velďáková. V roku 2015 v Štokholme vyhrala súťaž v skoku do diaľky.

Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská bežkyňa Gajanová bude mať v Lausanne premiéru v Diamantovej lige © SITA Všetky práva vyhradené.

Top