Ste tu
Home > Spravodajstvo > Slovan Bratislava aj vo Fortuna lige bez divákov, pyká za zápas proti Spartaku Trnava

Slovan Bratislava aj vo Fortuna lige bez divákov, pyká za zápas proti Spartaku Trnava

27.9.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalový ŠK Slovan Bratislava musí najbližší domáci fortunaligový duel odohrať bez fanúšikov. Taký je verdikt disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (SFZ) po vyhodnotení incidentov, ktoré sprevádzali zápas Slovana proti Spartaku Trnava (2:0) z 15. septembra.


“Belasí” si trest odpykajú už v sobotu 28.9. v stretnutí proti FC Nitra. Ako referuje piatková úradná správa SFZ, aktuálne pravidlá “umožňujú na zápase prítomnosť detí do 15 rokov v sprievode 1 dospelej osoby na 10 detí a funkcionárov klubov v počte 30 osôb”.


Zatvorené hľadisko aj v Európskej lige

Slovan mal zatvorené hľadisko pre platiacich priaznivcov aj v prvom zápase skupinovej fáze Európskej ligy 2019/2020 proti tureckému Besiktasu Istanbul (4:2), na tribúnach v tomto súboji bolo cez 5-tisíc detí do 14 rokov.

Rovnaká sankcia čaká na Slovan aj v súboji proti anglickému Wolverhamptonu Wanderers tiež v EL, v danej záležitosti sa Slovan rozhodol odvolať proti verdiktu Európskej futbalovej únie (UEFA). Disciplinárka potrestala Slovan za hrubé nešportové správanie fanúšikov a nedostatočnú usporiadateľskú službu v spomenutom súboji proti Trnave.

Pri HNS priaznivcov šlo o vulgárne pokriky, hrubé urážky SFZ a prezidenta SFZ, použitie pyrotechniky s následným spôsobením požiaru, vhodenie plastových pohárov a papierov na hraciu plochu s následným prerušením stretnutia a vbehnutie divákov domácich na ihrisko s následným napadnutím hráča hostí.

Spartak Trnava s pokutou 4000 eur

Nedostatočná usporiadateľská služba mala za následok umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky, hromadné vniknutie divákov na ihrisko a dopustenie fyzického napadnutia hráča divákom. Okrem uzatvorenia hľadiska musí Slovan zaplatiť pokutu 10-tisíc eur.

“Rovnako ako pri rozhodnutiach UEFA, aj v tomto prípade apelujeme na všetkých priaznivcov Slovana, aby sa do budúcna vyhli prejavom, ktoré sa udiali na derby. Ako sme už spomenuli, dvom jednotlivcom, ktorí vybehli zo sektora na hraciu plochu, bude udelený doživotný zákaz vstupu na zápasy ŠK Slovan. Rovnako prebieha identifikácia tých jednotlivcov, ktorí hádzali predmety na hraciu plochu, pričom budú tiež potrestaní v podobe zákazu navštevovať zápasy ŠK Slovan,” uvádza sa v stanovisku bratislavského klubu na svojom webe.

Ani trnavský Spartak neobišiel zo spomenutého súboja “naprázdno”. Podľa verdiktu DK SFZ musí zaplatiť pokutu 4-tisíc eur za hrubé nešportové správanie svojich fanúšikov. DK SFZ tiež začala ďalšie konanie voči Slovanu Bratislava, konkrétne za hrubé nešportové správanie priaznivcov v minulotýždňovom zápase proti domácemu AS Trenčín na štadióne v Žiline.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Európska liga: ŠK Slovan Bratislava – Besiktas Istanbul (fotografie)

Viac k témam: Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ), Fortuna liga, SFZ Slovenský futbalový zväz
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan Bratislava aj vo Fortuna lige bez divákov, pyká za zápas proti Spartaku Trnava © SITA Všetky práva vyhradené.


Top