Ste tu
Home > Ekonomika > Skupina IS Capital Group investovala 20 miliónov eur do fondu generačnej výmeny

Skupina IS Capital Group investovala 20 miliónov eur do fondu generačnej výmeny

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Investičná skupina IS Capital Group investovala 20 mil. eur do fondu generačnej výmeny SKGT Fund investiční fond SICAV. Ten spravuje česká investičná spoločnosť pre fondy kvalifikovaných investorov AVANT Investiční společnost.

Cieľom je akumulovať 60 miliónov eur

SKGT Fund bol koncom roka zapísaný v Českej národnej banke. Informovala o tom skupina IS Capital Group.

Cieľom fondu je akumulovať 60 mil. eur. Zameria sa najmä na akvizície malých a stredných slovenských výrobných podnikov ohrozených generačnou výmenou majiteľov.

Z malých a stredných podnikov na Slovensku je zhruba 80 % rodinných firiem. Mnohým z nich sa podľa IS Capital Group nedarí zabezpečiť prechod medzi generáciami a zachovať tak prosperitu a fungovanie.

Po stabilizácii firiem ich odpredaj

Skupina chce ohrozené firmy nadobudnúť a pomôcť im preklenúť krízu. „Po stabilizácii firiem plánujeme ich odpredaj strategickému investorovi,“ priblížil plány fondu managing partner skupiny IS Capital Group František Salamon.

Skupina IS Capital Group pôsobí ako finančný investor v oblastiach real estate, private equity a na finančných trhoch.

Investičné príležitosti skupina vyhľadáva najmä vo výrobnej sfére, sústreďuje sa na spoločnosti zo strednej Európy s minimálne trojročnou históriou. Po vstupe do firiem skupina preferuje pozíciu majoritného investora s cieľom získania plnej kontroly nad projektom.

Viac k témam: Investičná skupina IS Capital Group
Zdroj: Webnoviny.sk – Skupina IS Capital Group investovala 20 miliónov eur do fondu generačnej výmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

Top