Ste tu
Home > Spravodajstvo > SEČOVČAN S 1,75 PROMILE SPÔSOBIL DOPRAVNÚ NEHODU

SEČOVČAN S 1,75 PROMILE SPÔSOBIL DOPRAVNÚ NEHODU

Sečovce │ Sadol za volant s alkoholom v krvi, nezvládol riadenie automobilu a skončil v priekope. Teraz mu hrozí v prípade dokázania viny až ročné väzenie.


Ako informoval web Ministerstva vnútra Slovenskej republiky,  obvinený Sečovčan Stanislav (48) dňa 2. apríla 2017 krátko pred 13-tou hodinou viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot 406 cez mesto Sečovce, smerom na obec Dvorianky.


Pred železničným priecestím nezvládol riadenie a s vozidlom prešiel cez protismerný jazdný pruh mimo vozovku až do priekopy. Po dopravnej nehode bola u vodiča vykonanou dychovou skúškou nameraná hodnota 0,84 mg/l alkoholu v dychu (1,75 promile).

Vodič pod vplyvom alkoholu nezvládol riadenie a skončil v priekope. Foto: Ilustračné

 

Vodič podľa predbežnej lekárskej správy utrpel zranenia s dobou liečenia nad 7 dní. Obvinenému vodičovi v prípade dokázania viny hrozí až ročné väzenie.

Polícia opätovne apeluje najmä na motorových účastníkov cestnej premávky, že alkohol za volant nepatrí. V Košickom kraji za uplynulé dva mesiace tohto roka evidujeme celkom 27 dopravných nehôd spôsobených pod vplyvom alkoholu.  


Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top