Ste tu
Home > Šport > Futball > Rozhodca v zápase Slovana proti MŠK Žilina nepochybil. Podľa SFZ bol druhý pokutový kop nariadený správne

Rozhodca v zápase Slovana proti MŠK Žilina nepochybil. Podľa SFZ bol druhý pokutový kop nariadený správne

Zdieľaj tento článok

26.3.2021 (Webnoviny.sk) – Rozhodca Peter Ziemba nepochybil. Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) potvrdila, že pokutový kop v prospech Slovana Bratislava v nedávnom súboji s MŠK Žilina vo štvrtej minúte nadstaveného času bol správne nariadený.


Útočník Slovana Rafael Ratao z bieleho bodu vyrovnal na konečných 2:2 a Žilina doslova v posledných sekundách zápasu prišla o víťazstvo na trávniku obhajcu titulu.


“Komisia rozhodcov sa po dôkladnej analýze daného momentu stotožnila s rozhodnutím pozorovateľa rozhodcov. Rozhodnutie o pokutovom kope bolo správne. Slebodník pridržal Medveděva za ruku. Brániaci hráč narušil pohyb útočiaceho a týmto zmaril sľubnú akciu súpera. Došlo k priestupku zo strany brániaceho hráča,” vysvetlil Marián Ružbarský na facebookovom profile Šport v RTVS

V sobotňajšom súboji na Tehelnom poli boli nariadené dovedna tri pokutové kopy, dva v prospech Bratislavčanov a jeden pre Žilinčanov.

Po 2. kole skupiny o titul v nadstavbovej časti Fortuna ligy je Slovan Bratislava suverénne na čele tabuľky s náskokom 11 bodov pred FK DAC 1904 Dunajská Streda. Tretí MŠK Žilina zaostáva o 17 bodov.

Viac k témam: Fortuna liga, pokutový kop
Zdroj: Webnoviny.sk – Rozhodca v zápase Slovana proti MŠK Žilina nepochybil. Podľa SFZ bol druhý pokutový kop nariadený správne © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top