Ste tu
Home > Spravodajstvo > RODIČIA NECHALI SVOJE DETI NAPOSPAS OSUDU, NAŠLI SA PODCHLADENÉ

RODIČIA NECHALI SVOJE DETI NAPOSPAS OSUDU, NAŠLI SA PODCHLADENÉ

rodičia nechali svoje deti napospas osudu

Trebišovskí policajti vyšetrujú okolnosti za ktorých zákonní rodičia (26 a 27) opustili svoje štyri maloleté deti vo veku 7, 5, 3 a iba ročného syna.


Deti ponechali v pondelok, 18. januára 2016 v ranných hodinách v jednej z chatrčí v rómskej osade v obci Bačka (okres Trebišov). Deti boli nájdené v utorok, 19. januára okolo 20:00 hodiny, boli v podchladenom stave a boli prevezené do nemocnice.


Podľa lekárskych správ všetky deti boli podchladené a dve najmladšie mali na dolných a horných končatinách aj omrzliny I. stupňa. Predpokladaná liečba všetkých detí by mala trvať do 7 dní. Rodičov polícia vypátrala. Sú dôvodne podozriví, že vzhľadom na nízke teploty nielen v exteriéri, ale aj vo vnútri chatrče vystavili svoje štyri maloleté deti nebezpečenstvu smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu opustenia dieťaťa a vykonáva ďalšie potrebné procesné úkony, aby mohol rodičov z toho ohavného činu obviniť. V danej veci boli vyrozumení pracovníci úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Rodičom hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.


Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
Foto: Ilustračné


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top