Ste tu
Home > Šport > PRÍĎ SA POZRIEŤ NA VEĽATSKÝ LESNÝ BEH!

PRÍĎ SA POZRIEŤ NA VEĽATSKÝ LESNÝ BEH!

Zdieľaj tento článok

Beh ako športová disciplína si v našom okrese získava čoraz viac nadšencov. Jasným príkladom v tomto smere je malá obec Veľaty z nášho okresu. Všetko pritom začalo už v roku 2014.


Myšlienka usporiadať beh sa prvýkrát zrealizovala v roku 2014

Práve vtedy sa v hlavách dvoch nadšencov behu – Vladimíra Jacka a Vladimíra Viernusa, zrodila myšlienka usporiadať bežecké preteky. Táto myšlienka sa realizácie dočkala 6. Septembra 2014, kedy sa zorganizovalo bežecké podujatie s názvom „Veľatský lesný beh – nultý ročník“, ktorý bude pokračovať vo svojej tradícii aj tento rok.


Výnimočný je beh po troch povrchoch

Čo je na tomto behu také zvláštne a výnimočné zároveň? Beží sa totiž na rôznom teréne. Súťažiaci si vyskúšajú klasický asfalt, spevnenú cestu, no najväčšiu časť tvorí beh po lesných cestičkách, čo dáva tomuto behu nádych skutočne dychberúceho zážitku pre všetkých zúčastnených. Tí, ktorí sa rozhodnú zúčastniť sa, si môžu vybrať z dvoch variant. 17 alebo 11-kilometrová trať. Obe však ponúkajú rovnaký zážitok. Pred hlavným pretekom, ktorý štartuje o 10:00, sa uskutočnia aj preteky v mládežníckych kategóriách.

V roku 2014 sa na štart postavilo 40 bežcov!

Veľatský lesný beh si počas svojej krátkej existencie na bežeckej mape Slovenska stihol vybudovať slušné renomé. Na štart nultého ročníka, ktorý v značnej miere vzbudil pozornosť aj u obyvateľov obce, sa postavilo 40 bežcov. Prognózy hovoria, že 5. septembra 2015 by toto číslo malo rásť!

Srdečne Ťa pozývame!

veľatský lesný beh

FOTO: Ilustračné / morguefile.com, Veľatský lesný beh

Zdieľaj tento článok

Top