Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Prevádzkový zisk Volkswagenu posilnil, automobilka predala rekordný počet vozidiel

Prevádzkový zisk Volkswagenu posilnil, automobilka predala rekordný počet vozidiel

FRANKFURT 24. februára (WebNoviny.sk) – Nemecká automobilka Volkswagen dosiahla v minulom roku rast prevádzkového zisku a tržieb napriek ťažkostiam pri certifikácii áut na základe nových európskych emisných testov.

Spoločnosť informovala, že jej prevádzkový zisk pred zohľadnením jednorazových položiek vlani stúpol na 17,1 mld. eur z úrovne 17 mld. eur v predošlom roku.

Tržby Volkswagenu sa vlani zvýšili o 6,3 mld. eur na 235,8 mld. eur. Firma predala rekordný počet 10,8 mil. automobilov, čo bol rast o 0,9 percenta. Generálny riaditeľ spoločnosti Herbert Diess však upozornil, že „v roku 2019 sa očakáva ďalšie zväčšenie ťažkostí na kľúčových trhoch“.

Koncern VW pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť VW Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku.

Viac k témam: tržby, Volkswagen (VW), zisk
Zdroj: Webnoviny.sk – Prevádzkový zisk Volkswagenu posilnil, automobilka predala rekordný počet vozidiel © SITA Všetky práva vyhradené.

Top