Ste tu
Home > Spravodajstvo > POZOR NA MUNÍCIU!

POZOR NA MUNÍCIU!

Zdieľaj tento článok

Dňa 21. septembra museli policajní pyrotechnici zasahovať dvakrát a to v okresoch Košice-okolie a Trebišov.


Pyrotechnici našli muníciu z 2. svetovej vojny


V katastri obce Košický Klečenov bola na horskom prechode Dargov, neďaleko odpočívadla vedľa hlavnej cesty smerom na Michalovce, nájdená delostrelecká mína kalibru 82 mm z obdobia 2. svetovej vojny.

V druhom prípade bola nájdená munícia v katastri obce Veľké Ozorovce. Išlo o dva kusy povojnovej munície z 2. svetovej vojny, ktoré boli nájdené pri rybníku, delostreleckú strelu kalibru 75 mm a delostreleckú strelu kalibru 85 mm. V oboch prípadoch polícia miesto nálezu ihneď zabezpečila a privolala policajných pyrotechnikov, ktorí muníciu bezpečne prevzali na jej neskoršie zneškodnenie.

Polícia opätovne pripomína, že vždy je potrebné, aby každý nález občania oznámili na bezplatnom telefónnom čísle 158, prípadne na tiesňovej linke 112. Občanom odporúčame, aby sa vyhli akejkoľvek manipulácii s nájdenou muníciou a takpredišli možnému výbuchu a tým aj možným zraneniam či stratám na ľudských životoch. 

kalendar_september16


Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
Foto: Ilustračné

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top