Ste tu
Home > Spravodajstvo > POZOR NA FALOŠNÉ ZBIERKY PRE NEPOČUJÚCICH!

POZOR NA FALOŠNÉ ZBIERKY PRE NEPOČUJÚCICH!

Mestský úrad Trebišov

Mestská polícia Trebišov opäť zaznamenala občanov rumunskej národnosti na území mesta Trebišov, ktorí pod zámienkou sluchového postihnutia vykonávali falošnú zbierku.


Pohybujú sa v okolí nákupných centier, kde okoloidúcim ľuďom predkladajú hárky označené slovenskou vlajkou a snažia sa od nich vymámiť finančnú hotovosť. Mestská polícia takýchto podnikavcov za ich podvodné konanie rieši v blokovom konaní.


Pred organizovaním verejných zbierok existuje ohlasovacia povinnosť na príslušnom okresnom úrade, no takýto druh zbierky doposiaľ nebol zaregistrovaný. Všetky zaregistrované verejné zbierky sa nachádzajú na webovej stránke verejných zbierok www.vs.sk/vz .

Mestská polícia Trebišov žiada občanov mesta, aby v prípade, ak sa s podobným prípadom stretli a majú podozrenie, že sa jedná o nelegálnu zbierku, neváhali kontaktovať MsP Trebišov na  t. č. 159. MsP preverí pravosť zbierky.


Zdroj: Mesto Trebišov


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top