Ste tu
Home > Spravodajstvo > Polícia apeluje na vodičov, ostante doma

Polícia apeluje na vodičov, ostante doma

Zdieľaj tento článok

V Trebišove a v celej časti Dolného zemplína nam počasie ukázalo svoju moc a od nočných hodín husto sneží a fúka silný vietor. Netreba byť ani meteorológ a už prvý pohľad z okna napovie, že dnes je lepšie ostať doma a neriskovať na cestách, ktoré sú na mnohých miestach nezjazdné a a neprejazdné.


Situácia na cestách je zlá

O situácii na cestách nás informovala Jana Meszárošová hovorkýňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Košiciach. Momentálne najhoršia situácia je na Zemplíne, v michalovskom a trebišovskom okrese, kde sa tvoria snehové jazyky a záveje. V úseku od Sečoviec na Michalovce došlo k viacerým škodovým udalostiam, doprava je riadená v jednom pruhu. Pre nákladnú dopravu je úsek neprejazdný v obci Trhovište.  V úseku cesty Veľaty – Čerhov na štátnej ceste I/79  sa skrížili kamióny, doprava je možná iba pre osobnú dopravu v jednom pruhu. V úseku cesty Slovenské Nové Mesto – Trebišov sú obmedzenia v doprave pre nákladnú dopravu.  S okrese Spišská Nová Ves sú momentálne cesty zjazdné. V rožňavskom okrese sú zatiaľ horské priechody prejazdné, na vozovke sa nachádza súvislá vrstva snehu. Dobšinský kopec je momentálne neprejazdný pre nákladnú dopravu.


Od skorého rána husté sneženie a silný nárazový vietor komplikuje aj prejazd cestami na území Košického kraja. Je preto nevyhnutná zvýšená opatrnosť, dodáva Jana Meszárošová.

Polícia vyzýva: Na cesty len  nutných a nedokladných prípadoch

Polícia apeluje na vodičov, aby na cesty vychádzali len v nevyhnutných prípadoch. 

Aktuálene (10.44) je  štátna cesta I/19 v úseku HRIADKY – MICHALOVCE  pre nákladnú dopravu ÚPLNE NEPREJAZDNÁ, pre osobné motorové vozidlá je prejazdná iba čiastočne, priebežne púšťanú príslušníkmi Policajného zboru, ktorí sú na mieste a dopravu regulujú.

úsek cesty MICHALOVCE – PETROVCE NAD LABORCOM, VOĽA, NACINA VES A STRÁŽSKE – momentálne úplne neprejazdná pre všetky druhy vozidiel, momentálne sú tam skrížené 3 kamióny.

Trebišovské ulice sú zjazdné

V samotnom meste Trebišov sú cesty zjazdné, ale zľadovatelé, podľa informácii od Technických služieb mesta Trebišov,  v uliciach je všetka dostupná technika. Posýpacie a odhrňacie vozy pracujú od neskorej noci, pri súčasom stave počasia však ide o boj s veternými mlynmi. Vodičov aj chodcov vyzývame na maximálnu opatrnosť!

V teréne je maximálne množstvo príslušníkov PZ, ktorí dopravnú situáciu monitorujú, dopravu v kritických úsekoch regulujú, prípadne odkláňajú. Rešpektujte ich pokyny, nepreceňujte svoje schopnosti a radšej uberte nohu z plynu. Polícia dôrazne apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby svoju jazdu prispôsobili aktuálnym poveternostným podmienkam a dbali na zvýšenú bezpečnosť.  Ak to nie je nevyhnutné, ostaňte radšej doma.

Sitáciu na cestách v meste a v okolí si môžete prezrieť v našej fotogalérii

(Zdroj foto/video: Facebook https://www.facebook.com/Dopravný-servis-TV-MI-KE-VT-1855761674680335)

Zdieľaj tento článok

Top