Ste tu
Home > Ekonomika > Poisťovníctvo > Po februárovom náraste opäť prišiel pokles, dávky v nezamestnanosti poberalo o 1,7 tisíca menej osôb

Po februárovom náraste opäť prišiel pokles, dávky v nezamestnanosti poberalo o 1,7 tisíca menej osôb

Zdieľaj tento článok

16.4.2021 (Webnoviny.sk) – Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti na Slovensku v marci opäť klesol. Jednomesačný nárast počtu poberateľov, ktorý Sociálna poisťovňa zaznamenala vo februári, tak v minulom mesiaci nepokračoval.


Sociálna poisťovňa vyplatila v marci 45,1 tisíca dávok v nezamestnanosti. Oproti februáru tohto roka ide o pokles o 1,7 tisíca osôb. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.


Výraznejší úbytok počtu poberateľov nezamestnaneckých dávok zaznamenala poisťovňa v októbri minulého roka, a to zo septembrových 76-tisíc na 53,6 tisíca. Za týmto poklesom však stojí najmä ukončenie vyplácania pandemických dávok v nezamestnanosti, ktoré poisťovňa poslednýkrát vyplatila v septembri vlaňajška. Na konci augusta sa totiž skončilo predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti.

Tzv. pandemickú dávku v nezamestnanosti poberali tí nezamestnaní, ktorým uplynulo šesťmesačné podporné obdobie v čase krízovej situácie a zostali v evidencii nezamestnaných pre sťažené podmienky pri hľadaní zamestnania počas krízového obdobia.

Viac k témam: dávky v nezamestnanosti, nezamestnanosť v SR, podpora v nezamestnanosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Po februárovom náraste opäť prišiel pokles, dávky v nezamestnanosti poberalo o 1,7 tisíca menej osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top