Ste tu
Home > Ostatné športy > Pištej a Balážová si na európskych hrách v bieloruskom Minsku zahrajú o bronz

Pištej a Balážová si na európskych hrách v bieloruskom Minsku zahrajú o bronz

MINSK 25. januára (WebNoviny.sk) – Slovenskí stolní tenisti Ľubomír Pištej a Barbora Balážová v utorok predpoludním na II. európskych hrách v bieloruskom Minsku neuspeli v semifinále miešanej štvorhry.

Gulajev v úvodnom zápase neuspel

Najvyššie nasadený slovenský pár podľahol nemeckým trojkám „pavúka“ mixu Patrickovi Franziskovi a Petrisse Soljovej 1:3 na sety (-6, 6, -11, -4).

Nemci sú bronzovými medailistami z nedávnych majstrovstiev sveta v Budapešti. V utorok popoludní nastúpia zverenci trénera SR Jaromíra Truksu v súboji o bronz proti francúzskemu duu Laura Gasnierová, Tristan Flore.

Voľnoštýliar Achsarbek Gulajev prehral vo svojom úvodnom zápase v kategórii do 74 kg s Ukrajincom Vasilom Michajlovom. Ak sa jeho premožiteľ dostane do finále, Gulajev bude mať šancu bojovať v stredajšej repasáži o duel o bronz.

Časovku mužov vyhral Kirijenka

Cyklistka Alžbeta Bačíková obsadila predposledné 28. miesto v časovke žien na 28,6 km. Zlato získala Švajčiarka Marlen Reusserová, za ktorou Slovenka zaostala o viac ako šesť minút.

V rovnakej disciplíne mužov bol na tom z dvojice Slovákov lepšie Marek Čanecký, ktorého klasifikovali na 23. mieste s viac ako trojminútovým mankom na domáceho víťaza Vasila Kirijenku. Patrik Tybor uzatváral tretiu desiatku výsledkovej listiny (30.), keď zaostal o takmer 4 minúty.

V lukostreľbe už v 1. eliminačnom kole prehrala Denisa Baránková, ktorá v olympijskom luku podľahla Dánke Randi Degnovej 2:6. V celkovom poradí Slovenka obsadila 33. priečku.

Viac k témam: Európske hry v Minsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Pištej a Balážová si na európskych hrách v bieloruskom Minsku zahrajú o bronz © SITA Všetky práva vyhradené.

Top