Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Opel Astra možno pre brexit prestanú vyrábať v Británii, koncern PSA sa obáva straty ziskov

Opel Astra možno pre brexit prestanú vyrábať v Británii, koncern PSA sa obáva straty ziskov

29.7.2019 (Webnoviny.sk) – Francúzska automobilka PSA môže vo Veľkej Británii ukončiť výrobu vozidla Opel Astra, pokiaľ náklady súvisiace s brexitom spôsobia, že ďalej nebude zisková.

Uviedol to generálny riaditeľ spoločnosti Carlos Tavares, ktorého citoval v pondelok denník Financial Times (FT). Ako dodal, firma má k dispozícii alternatívy, kam môže stiahnuť výrobu.

„Preferoval by som pokračovanie (výroby) v závode Ellesmere Port. Ak budú ale podmienky nepriaznivé a nedokážem zabezpečiť ziskovosť, tak potom budem musieť chrániť zostávajúcu časť spoločnosti… K Ellesmere Port máme alternatívu,“ uviedol Tavares podľa portálu bbc.com.

Francúzska automobilka PSA už minulý mesiac varovala pred ukončením výroby vozidiel Vauxhall a Opel Astra vo Veľkej Británii v prípade, že krajina opustí Veľkú Britániu bez dohody o úprave budúcich vzťahov.

Medzitým sa novým premiérom stal Boris Johnson, ktorý trvá na tom, že Británia z EÚ 31. októbra odíde bez ohľadu na to, či sa schváli dohoda alebo nie.

Automobilka Vauxhall zamestnáva v Británii zhruba 4 500 ľudí, pričom v závode Ellesmere Port na severozápade Anglicka, kde vyrába model Opel Astra, je približne 1 800 pracovníkov.

Francúzska skupina PSA kúpila britskú značku Vauxhall a nemeckú Opel od americkej spoločnosti General Motors v roku 2017.

Viac k témam: Groupe PSA, Opel Astra
Zdroj: Webnoviny.sk – Opel Astra možno pre brexit prestanú vyrábať v Británii, koncern PSA sa obáva straty ziskov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top