Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Nákladné automobily a autobusy zaplatia na cestovnom viac, ceny mýta na Slovensku porastú

Nákladné automobily a autobusy zaplatia na cestovnom viac, ceny mýta na Slovensku porastú

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 28. decembra (WebNoviny.sk) – Sadzby mýta sa od 1. januára 2019 zvyšujú pre všetky nákladné automobily a autobusy s hmotnosťou nad 3,5 tony o 0,001 až 0,007 eura na kilometer.


Zvýšenie sadzieb mýta sa týka všetkých vozidiel s povinnosťou platiť mýto s emisnými triedami 0-II, III-IV a V, VI a EEV, informovala v piatok spoločnosť SkyToll, a. s, ktorá zabezpečuje elektronický výber mýta pre Národnú diaľničnú spoločnosť, a. s.


Sadzby pre nákladné vozidlá a autobusy sa upravujú na diaľniciach a rýchlostných cestách, cestách I. triedy súbežných s diaľnicami a rýchlostnými cestami, a tiež cestách I. triedy nesúbežných s diaľnicami a rýchlostnými cestami,” informoval v piatok manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej spoločnosti SkyToll, a. s., Anton Bódis.

Úprava sadzieb mýta od 1. januára 2019 súvisí so zmenou nariadenia vlády, ktorým sa ustanovuje spôsob výpočtu mýta, výška sadzby mýta a systém zliav zo sadzieb mýta za užívanie vymedzených úsekov pozemných komunikácií. Vláda schválila zmenu tohto nariadenia 12. decembra tohto roka na návrh ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka.

Viac k témam: elektronické mýto, mýto, nákladné vozidlá
Zdroj: Webnoviny.sk – Nákladné automobily a autobusy zaplatia na cestovnom viac, ceny mýta na Slovensku porastú © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top