Ste tu
Home > Zaujímavosti > Muž našiel pri prechádzke dva delostrelecké granáty, išlo o muníciu z druhej svetovej vojny (foto)

Muž našiel pri prechádzke dva delostrelecké granáty, išlo o muníciu z druhej svetovej vojny (foto)

22.11.2020 (Webnoviny.sk) – V katastri obce Valaská Belá v časti Lazy u Hýrešov v okrese Prievidza našiel 44-ročný muž muníciu z obdobia druhej svetovej vojny. Ako informovala Polícia SR – Trenčiansky kraj vo svojom profile na sociálnej sieti, privolaný policajný pyrotechnik zistil, že ide o dva delostrelecké granáty 60 mm rumunskej výroby.

Policajti miesto nálezu opakovane prezreli, pričom našli plné a tiež prázdne nábojnice. Polícia priblížila, že pyrotechnik za dodržania bezpečnostných predpisov delostrelecké granáty a nábojnice na mieste výbuchom zničil. Pri likvidácii nedošlo ku zraneniu ani ku škode na majetku.

Polícia nálezcov munície upozornila, aby ju ponechali na mieste nálezu, keďže môže byť schopná výbuchu. Radí, aby hneď po náleze kontaktovali policajtov.

Viac k témam: granát, nález, povojnová munícia, pyrotechnik
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž našiel pri prechádzke dva delostrelecké granáty, išlo o muníciu z druhej svetovej vojny (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Top