Ste tu
Home > Spravodajstvo > Mladík zomrel na následky požitia toulénu

Mladík zomrel na následky požitia toulénu

Záchranárov z Trebišova v piatok večer privolali k mladému mužovi, ktorý mal vypiť toluén – denník  čas.sk o tom informovala pani z Trebišova.
 

Hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová potvrdila, že po príchode záchranárov na miesto mladý muž, žiaľ, už nejavil žiadne známky života. „Pokúšali sa ho oživiť, ale žiaľ, sa to nepodarilo,“ dodala . Podľa predbežného vyjadrenia obhliadajúceho lekára smrť nastala bez cudzieho zavinenia.  „Je to veľké nešťastie, všetci plačeme. V pondelok by mal narodeniny – 22 rokov,“ konštatoval rovesník nebohého Trebišovčana. „V našom meste žije niekoľko tisíc sociálne slabších ľudí, mnohí hľadajú východisko práve vo fetovaní,“ smutne doplnil rovesník mŕtveho mladého muža.

Toluén je bezfarebná látka s typickým zápachom známym z riedidiel a farieb. Ako droga na fetovanie bol obľúbený už v druhej polovici 20. storočia pre jeho ľahkú dostupnosť, jednoduché aplikovanie a nízku cenu. Inhalovanie toluénu spôsobuje fyzické, ale aj psychické ťažkosti, najmä u detí uvádza ďalej čas.sk. Mladík by v pondelok oslávil 22. narodeniny.

Top