Ste tu
Home > Ekonomika > Ministerstvo hospodárstva žiada návrat k očkovaniu kľúčových zamestnancov, môžeme zostať bez tepla a vody

Ministerstvo hospodárstva žiada návrat k očkovaniu kľúčových zamestnancov, môžeme zostať bez tepla a vody

Zdieľaj tento článok

22.1.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR považuje za nevyhnutné, aby boli zamestnanci kritickej infraštruktúry a vybraných subjektov hospodárskej mobilizácie riadne zaočkovaní už v prvej fáze očkovania. Ako upozornil štátny tajomník rezortu hospodárstva Karol Galek, takýto bol a aj pôvodný plán, ktorý sa však náhle zmenil a ich kľúčoví zamestnanci z očkovacieho plánu nakoniec vypadli.


Viaceré z týchto spoločností pritom hlásia rapídny nárast chorobnosti a v niektorých je situácia veľmi kritická. „Preto je nevyhnutné okamžite konať,“ tvrdí Galek. Ministerstvo zadefinovalo približne 6 000 najkľúčovejších zamestnancov. „Ak oni nebudú čo najskôr zaočkovaní a dôjde k rozšíreniu ochorenia na pracovisku, môže nastať situácia, že nebudú môcť nastúpiť do práce, nebude ich mať kto nahradiť a zostaneme bez elektriny, plynu, tepla či vody,“ varuje štátny tajomník, ktorý je pripravený o tejto téme ďalej rokovať s rezortom zdravotníctva.


Viac o téme: Koronavírus

Z pohľadu energetiky ide najmä o spoločnosti, ktoré zabezpečujú prenos a distribúciu energií alebo ich nosičov. Problém sa však týka aj pracovníkov jadrových elektrární. „Počet ich operátorov, ktorí majú potrebné školenia a prax, je limitovaný. Ak vypadnú naraz, nemá ich ho kto nahradiť,“ upozornil Galek. Rovnako je to aj v prípade dispečerov či servisných technikov, ktorí sa starajú o to, aby neprišlo k výpadku pri prenose a distribúcii elektriny.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo hospodárstva žiada návrat k očkovaniu kľúčových zamestnancov, môžeme zostať bez tepla a vody © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top