Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Miliardár Musk po rozhodnutí úradov pohrozil, že Tesla odíde z Kalifornie

Miliardár Musk po rozhodnutí úradov pohrozil, že Tesla odíde z Kalifornie

10.5.2020 (Webnoviny.sk) – Miliardár a zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk oznámil, že presunie hlavné sídlo a továreň svojej automobilky preč z Kalifornie.


Stalo sa tak po tom, čo miestne úrady nariadili, aby továreň ostala zatvorená. “Tesla teraz okamžite presunie svoje hlavné sídlo aj budúce programy do Texasu/Nevady,” oznámil Musk na Twitteri. Dodal, že spoločnosť podáva žalobu na príslušné úrady v okrese Alameda.


Od 23. marca sú v továrni Tesly vo Fremonte pri San Franciscu zastavené všetky operácie s výnimkou “základných”. Dôvodom je pandémia koronavírusu, s ktorou Kalifornia stále bojuje. Továreň zamestnáva vyše 10-tisíc pracovníkov a vyrába približne 415-tisíc vozidiel za rok.

Hoci Kalifornia tento týždeň uvoľnila niektoré reštrikcie a podnikanie, viaceré okresy v Sanfranciskom zálive vydali vlastné nariadenia pre otváranie podnikov. V okrese Alameda musí ostať napríklad väčšina firiem zatvorená až do konca mája.

Musk v poslednom čase vyvolal kontroverziu za svoj odpor voči obmedzeniam súvisiacim s pandémiou a tiež podporu spôsobov liečby ochorenia, ktoré nie sú overené.

Viac k témam: Kalifornia
Zdroj: Webnoviny.sk – Miliardár Musk po rozhodnutí úradov pohrozil, že Tesla odíde z Kalifornie © SITA Všetky práva vyhradené.


Top