Ste tu
Home > Zdravie > Mikroplasty vo vode zrejme nie sú nebezpečné, Svetová zdravotnícka organizácia však žiada výskum

Mikroplasty vo vode zrejme nie sú nebezpečné, Svetová zdravotnícka organizácia však žiada výskum

Zdieľaj tento článok

22.8.2019 (Webnoviny.sk) – Nezdá sa, že by mikroplasty vo vode v súčasnom množstve predstavovali riziko pre ľudské zdravie. Informovala o tom Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá zverejnila prvú správu k tejto téme.


V nej uvádza, že väčšie i väčšina menších častíc prechádzajú cez ľudský organizmus bez toho, že by ich telo absorbovalo. Zároveň však poukazuje na to, že tieto zistenia sú založené na “obmedzených informáciách” a vyzvala preto na rozsiahlejší výskum tejto problematiky. “Nutne potrebujeme vedieť viac,” upozornila WHO.


Mikroplasty sú definované ako malé (menej ako 5 milimetrov dlhé) čiastočky akéhokoľvek plastového odpadu. Nachádzajú sa v riekach, jazerách, zásobách pitnej vody i fľaškovej vode.

Skúmanie ich prítomnosti vo vode sa začalo len v posledných rokoch, takže dostupné dôkazy sú v tomto smere zatiaľ len obmedzené, pripúšťa WHO.

Viac k témam: plasty, vedecký výskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikroplasty vo vode zrejme nie sú nebezpečné, Svetová zdravotnícka organizácia však žiada výskum © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top