Ste tu
Home > Ekonomika > Miera nezamestnanosti na Slovensku stúpla, ale stále sa drží pod piatimi percentami

Miera nezamestnanosti na Slovensku stúpla, ale stále sa drží pod piatimi percentami

20.2.2020 (Webnoviny.sk) – Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v januári tohto roka stúpla o 0,06 percentuálneho bodu na 4,98 %. Medziročne bola miera nezamestnanosti v minulom mesiaci nižšia o 0,28 percentuálneho bodu. V tlačovej správe o tom informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Úrady práce evidovali na konci prvého mesiaca tohto roka 137 087 disponibilných uchádzačov o zamestnanie.

V porovnaní s decembrom minulého roka ide o nárast o 1 570 ľudí. Medziročne počet uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, v januári klesol o 7 143 osôb.

Miera nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o prácu, a to vrátane ľudí na „péenke“ alebo na absolventskej praxi, dosiahla minulý mesiac 6,13 %. Oproti koncu vlaňajška stúpla o 0,12 percentuálneho bodu. Medziročne to bolo menej o 0,29 percentuálneho bodu.

Celkový počet evidovaných uchádzačov o prácu predstavoval na konci januára tohto roka 168 757 osôb. Medzimesačne išlo o nárast o 3 302 osôb, v porovnaní s januárom minulého roka je to menej o 7 419 ľudí.

>>> Správu budeme aktualizovať

Viac k témam: miera nezamestnanosti, minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, nezamestnanosť v SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Miera nezamestnanosti na Slovensku stúpla, ale stále sa drží pod piatimi percentami © SITA Všetky práva vyhradené.

Top