Ste tu
Home > Šport > Hokej > Michal Handzuš sa vracia na reprezentačnú lavičku, tréner Ramsay prezradil jeho úlohu

Michal Handzuš sa vracia na reprezentačnú lavičku, tréner Ramsay prezradil jeho úlohu

BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) – Po istej pauze sa k slovenskej hokejovej reprezentácii vracia v pozícii asistenta trénera Michal Handzuš. Hlavnému koučov Craigovi Ramsaymi bude pomáhať počas prípravného obdobia pred májovým svetovým šampionátom, ale aj priamo na domácich MS 2019.


Myslím si, že Mišo vníma, že má tímu čo dať a pomôcť mu svojimi skúsenosťami najmä v nejakom individuálnom prístupe pre hráčov, či už v tréningoch alebo počas zápasov. Verím si, že posilní náš tím. Medzi hráčmi je veľmi rešpektovaný,” zhodnotil generálny manažér reprezentácie SR Miroslav Šatan.


Svojimi postrehmi bude prínosom

Spolu s Handzušom, obaja ešte ako hráči, získali zlato na MS 2002 v Göteborgu aj dve striebra – v Petrohrade 2000 aj Helsinkách 2012.

Ramsay a Handzuš už v minulosti spolupracovali pri reprezentácii Slovenska. “Každý vie, čo Michal v hokeji dokázal. Vie o ňom veľa, hral ho na najvyššej úrovni a keď vojde do miestnosti, každého zaujíma, čo chce povedať. Nečakám od neho, že bude trénerom, ale viac bude prínosom svojimi postrehmi a názormi na rôzne situácie. Má tú schopnosť, keď niečo povie ktorémukoľvek hráčovi, ten to veľmi ocení,” myslí si zámorský odborník na slovenskej reprezentačnej lavičke.

Začínajú prípravu na šampionát

S Mirom Šatanom sme sa o tom už skôr rozprávali a povedal som mu, že by som bol nadšený, keby sa Handzuš vrátil,” pokračoval Ramsay. Šesťdesiatosemročný Kanaďan má o Michalovi Handzušovi vysokú mienku. “Michal podľa mňa bol na vysokej úrovni ako hráč a je na tom u mňa rovnako aj ako osobnosť,” poznamenal.

Slovenská hokejová reprezentácia začne so spoločnou prípravou na MS už v pondelok 1. apríla v Piešťanoch.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Michal Handzuš sa vracia na reprezentačnú lavičku, tréner Ramsay prezradil jeho úlohu © SITA Všetky práva vyhradené.


Top