Ste tu
Home > Šport > Ostatné športy > Mame a otcovi vrátila, čo jej dali. Anastasia Kuzminová priviedla svojich rodičov k úspechu

Mame a otcovi vrátila, čo jej dali. Anastasia Kuzminová priviedla svojich rodičov k úspechu

Zdieľaj tento článok

16.1.2020 (Webnoviny.sk) – Už bývalá reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová sa v polovici januára dočkala ďalšieho úspechu, nie však ako aktívna športovkyňa, ale ako trénerka svojej mamy Oľgy Šipulinovej. Tá sa totiž na Zimných svetových hrách veteránov v rakúskom Innsbrucku stala svetovou šampiónkou v kategórii žien nad 60 rokov.


Anastasia Kuzminová sa aktívne podieľala na príprave svojich rodičov na spomenuté podujatie, spolu absolvovali napríklad sústredenie v Osrblí. A vyplatilo sa.


Kvalitné umiestnenie dosiahol aj Kuzminovej otec Vladimir Šipulin, ktorého medzi mužmi klasifikovali na 4. priečke a od medaily ho delilo necelých 8 sekúnd.

Úspech mamy slovenskú niekdajšiu športovkyňu dojal. “Keď som bola malá, moji rodičia ma učili lyžovať sa. Prešli roky a ja som sa stala olympijskou šampiónkou. A teraz sme si vymenili úlohy. Mame radím v technike aj v tom, čo mne pomáhalo víťaziť. Pracovali sme na tom, aby sa jej podarilo naplniť dávny sen, veľmi dlho totiž snívala o víťazstve na pretekoch svetovej úrovne. A teraz sa stala majsterkou vo svojej kategórii v individuálnych biatlonových pretekoch. Som na svojich rodičov veľmi pyšná. Zdá sa, že spolu s bratom Antonon sme úspešne odovzdali štafetový kolík späť rodičom, keď sme ukončili kariéry,” napísala trojnásobná olympijská šampiónka na sociálnych sieťach.

Rodičia Kuzminovej boli úspešní aj v rýchlostných pretekoch, keď mama Oľga získala zlato a otec Vladimír striebro.

V Innsbrucku sa dočkalo cenných kovov aj Slovensko. V individuálnych pretekoch žien nad 50 rokov získala striebro Dana Bartalská Niňajová, následne si v šprinte vybojovala bronz. V šprinte cenné kovy získali aj Ľuboslav Palguta (striebro, 40+) a Katarína Kaliská (bronz, 45+).

Viac k témam: biatlon, Zimné svetové hry veteránov
Zdroj: Webnoviny.sk – Mame a otcovi vrátila, čo jej dali. Anastasia Kuzminová priviedla svojich rodičov k úspechu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top