Ste tu
Home > Šport > Hokej > Košice nechcú zopakovať neúspešnú sezónu, dajú šancu viacerým odchovancom

Košice nechcú zopakovať neúspešnú sezónu, dajú šancu viacerým odchovancom

4.7.2021 (Webnoviny.sk) – Košickí hokejisti nechcú dopustiť opakovanie sezóny, keď nepostúpili ani do štvrťfinále play-off. Pri skladaní kádra pre extraligový ročník 2021/2022 sa rozhodli dať priestor viacerým svojim odchovancom, preto v Steel aréne predĺžili zmluvy s Oliverom Jokeľom, Radkom Deylom, Jakubom Cibákom, Matúšo Havrilom, Jurajom Milým, Miroslavom Novotom, Jurajom Eliašom, Jakubom Demerkom, Patrikom Fričom, Andrejom Kissom, Samuelom Nagyom, Matejom Jackom a Lukášom Vaculíkom.


Na šancu čakajú aj reprezentanti

Na druhej strane v HC Košice sa rozlúčili so Žigom Pavlinom, Marekom Baránkom, Dávidom Růžičkom, Martinom Nemčíkom, Émilem Poirierom, Colinom Jacobsom, Christiánom Michalčinom, Filipom Vrábeľom, Ádámom Vayom, Pavlom Jenyšom, Brunom Mrázom, Martinom Krasničanom a Marcelom Petranom.


Sme radi, že v klube zostáva početná enkláva mladých, ale aj skúsených odchovancov. Pevne veríme, že sa pobijú o svoje miesta v kádri a ukážu svoj potenciál. Na svoju šancu v A-tíme čakajú aj ďalší mladí odchovanci a reprezentanti. Štyria z nich boli vybraní vo vstupnom drafte CHL. Rátame aj s mladými talentovanými odchovancami, ktorí čakajú na svoju šancu,” skonštatoval športový manažér HC Košice Gabriel Spilar na klubovom webe.

Vypadli v predkole play-off

Na adresu odchádzajúcich hráčov podotkol: “Všetkým sa chcem poďakovať za ich služby a v mene svojom aj klubu im prajem veľa športových úspechov.”

Košičania v uplynulej sezóne Tipos extraligy v základnej časti skončili v tabuľke na ôsmom mieste. Museli však absolvovať predkolo play-off, kde nečakane nestačili na hráčov Nových Zámkov. Prehrali s nimi 1:3 na zápasy.

Viac k témam: Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice nechcú zopakovať neúspešnú sezónu, dajú šancu viacerým odchovancom © SITA Všetky práva vyhradené.


Top