Ste tu
Home > Šport > Futbal > Klubová legenda Frank Lampard sa vracia do FC Chelsea, stal sa novým trénerom „The Blues“

Klubová legenda Frank Lampard sa vracia do FC Chelsea, stal sa novým trénerom „The Blues“

4.7.2019 (Webnoviny.sk) – Bývalý anglický futbalový reprezentant Frank Lampard sa stal novým trénerom FC Chelsea. S tímom zo Stamford Bridge podpísal kontrakt na tri roky.

Po Talianovi Robertovi Di Matteovi je ďalším hlavným kormidelníkom „The Blues“, ktorý predtým pôsobil v tomto tíme aj ako hráč.

Trénerské začiatky v Derby County

V drese Chelsea v rokoch 2001 – 2014 odohral celkovo 648 zápasov a s 211 gólmi je najlepším strelcom v histórii klubu. V pozícii hlavného trénera nahradil Taliana Maurizia Sarriho, ktorého kroky smerovali do Juventusu Turín.

„Som nesmierne hrdý na to, že sa vraciam do Chelsea ako hlavný tréner. Každý pozná moju lásku k tomuto klubu a históriu, ktorú sme spoločne zdieľali. Teraz sa sústredím iba na prácu a prípravu pred ďalšou sezónou. Som tu, aby som tvrdo pracoval, priniesol do klubu úspech a nemôžem sa dočkať, kedy začnem,“ povedal 41-ročný Lampard pre web londýnskeho klubu.

Svoje trénerské začiatky si odkrútil v druholigovom Derby County, s ktorým mu v predošlom ročníku tesne ušiel postup medzi anglickú ligovú elitu.

Za „The Blues“ odohral 13 sezón

Radosť z angažovania rodáka z londýnskeho Romfordu neskrývala ani riaditeľka klubu Marina Granovská. „Je nám veľkým potešením privítať Franka ako hlavného trénera späť v Chelsea. Má fantastické znalosti, rozumie nášmu klubu a v minulej sezóne ukázal, že je jedným z najtalentovanejších mladých trénerov,“ skonštatovala.

Okrem toho verí, že práve teraz je ten správny čas na to, aby sa Lampard vrátil a vedenie klubu urobí všetko, aby mu zabezpečilo podporu potrebnú pre veľký úspech.

Lampard odohral v drese Chelsea trinásť sezón a stal sa klubovou legendou. Viac stretnutí za tento londýnsky klub majú na svojom konte len Ron Harris, Peter Bonetti a John Terry. V piatich sezónach po sebe strelil viac než 20 gólov, v ére Premier League má na konte štvrtý najvyšší počet asistencií a tiež drží rekord v počte odohraných ligových duelov po sebe (164).

„The Blues“ trikrát doviedol k majstrovskému titulu, v sezóne 2011/2012 aj k triumfu v Lige majstrov a o rok neskôr v Európskej lige.

Viac k témam: FC Chelsea, Londýn, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Klubová legenda Frank Lampard sa vracia do FC Chelsea, stal sa novým trénerom „The Blues“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Top