Ste tu
Home > Veda a technika > Izrael odložil štart svojej lunárnej sondy, prispeje k začiatku komerčných letov do vesmíru

Izrael odložil štart svojej lunárnej sondy, prispeje k začiatku komerčných letov do vesmíru

JEHUD 17. decembra (WebNoviny.sk) – Predstavitelia izraelského vesmírneho programu v pondelok informovali o odložení štartu prvého izraelského vesmírneho telesa, ktoré má pristáť na Mesiaci.

Podľa pôvodných plánov mala sonda Bereš´t (v preklade Genesis, stvorenie, počiatok – pozn. SITA) vyštartovať na obežnú dráhu Zeme už v decembri, štart však odsunuli až na február budúceho roka.

Ako informovali predstavitelia súkromnej firmy SpaceIL a izraelskej štátnej spoločnosti Israel Aerospace Industries, ktoré sa na tomto projekte podieľajú, teleso, ktoré je veľké asi len ako práčka, premiestnia na americkú Floridu, odkiaľ ho vo februári vynesie na obežnú dráhu Zeme raketa Falcon spoločnosti SpaceX. Samotnému pristátiu na Mesiaci bude potom ešte predchádzať viacero obletov Zeme.

Spoločnosti stojace za projektom prvej izraelskej lunárnej misie dúfajú, že úspešné pristátie sondy Bereš´t na Mesiaci bude začiatkom budúceho izraelského programu komerčných letov do vesmíru.

Viac k témam: Mesiac, sonda Bereš´t, vesmír, vesmírna agentúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Izrael odložil štart svojej lunárnej sondy, prispeje k začiatku komerčných letov do vesmíru © SITA Všetky práva vyhradené.

Top