Ste tu
Home > Ekonomika > iSicommerce dokončila akvizíciu webov Energia.sk a Foaf.sk, jej portály oslovujú 600 000 ľudí mesačne

iSicommerce dokončila akvizíciu webov Energia.sk a Foaf.sk, jej portály oslovujú 600 000 ľudí mesačne

23.4.2020 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť iSicommerce, ktorá sa zaoberá rozvojom a prevádzkou internetových portálov, rozšírila svoje portfólio o weby Energia.sk a Foaf.sk.


Energia.sk je odborný portál, ktorý prináša na dennej báze novinky z energetického priemyslu, má najdlhšiu históriu z médií v tejto brandži, silné zastúpenie na sociálnych sieťach a vznikol v roku 2001. Portál Foaf.sk vznikol v roku 2008 a prináša informácie o firmách. Oproti konkurencii sa hlavne odlišuje v dôraze na zisťovanie prepojení firiem a osôb aj vďaka unikátnej vizualizácii.


“Som rád, že sa nám podarilo do portfólia získať tieto dva weby s bohatou históriou a silnými brandami u cieľovej skupiny. Vzhľadom na to, že tieto portály boli pred našim vstupom zanedbávané, je našou hlavnou prioritou ich odľadiť po technickej stránke, čo sa už čiastočne podarilo a aj po stránke obsahu či zdrojov návštevností,” ohodnotil akvizíciu Samuel Schlarmann, riaditeľ iSicommece.

Zároveň sa vyjadril aj k potenciálu: “Foaf.sk je pre nás strategický z hľadiska rozvoja Podnikam.sk, kde vieme priamo ponúknuť inzerentom väčšie inventory pri tejto cieľovej skupine. Zároveň aj crosspromo predaja paywall-u na Podnikam.sk, či prémiových služieb na Foaf.sk. V Energia.sk vidíme potenciál najmä vzhľadom na výrazný nárast elektromobility a alternatív foriem energie, o ktorých sa bude čím ďalej viac informovať.”

Firma iSicommerce s.r.o. vznikla premenovaním z pôvodného názvu iSITA s.r.o. Okrem spomínaných portálov do jej portfólia patria weby BratislavaDen.sk – Bratislavský internetový denník, Podnikam.sk – portál pre živnostníkov a účtovníkov, Zdravoteka.sk – komplexný odborný zdravotnícky portál, ByvanieHrou.sk – web o bývaní, NitraDen.sk – Nitriansky internetový denník a najväčšie komunitné skupiny na sociálnych sieťach v Bratislave zamerané na sprostredkovanie práce, realít či komunita starobratislavčanov.

iSicommerce spolupracuje pri predaji reklamného priestoru so SITA Slovenská tlačová agentúra. Mesačne má skupina iSicommerce dosah na približne 600 000 ľudí.

Zdroj: Webnoviny.sk – iSicommerce dokončila akvizíciu webov Energia.sk a Foaf.sk, jej portály oslovujú 600 000 ľudí mesačne © SITA Všetky práva vyhradené.


Top