Ste tu
Home > Zdravie > Hygienici varujú pred škodlivými výrobkami, môžu byť aj na Slovensku a obsahujú aj ortuť

Hygienici varujú pred škodlivými výrobkami, môžu byť aj na Slovensku a obsahujú aj ortuť

8.12.2020 (Webnoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na výskyt nebezpečných výrobkov v Európskej únii (EÚ), ktoré nahlásil do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolný orgán vo Francúzsku, Nemeckej spolkovej republike, a vo Fínsku. V tlačovej správe o tom informoval Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.


Konkrétne ide o výrobok na bielenie pokožky neuvedenej značky, ktorý obsahuje ortuť. Ďalším nebezpečným výrobkom podľa ÚVZ SR je farba na tetovanie od značky Eternal Ink, v ktorom bolo prekročené maximálne povolené množstvo pre nečistoty niklu a arzénu.


Nebezpečným výrobkom je aj čistiaca pleťová maska Hyaluronic Acid Facial Sheet Mask od značky Naturel. Vo výrobku bol zistený prekročený povolený limit pre mikroorganizmy. Podľa ÚVZ SR je možné, že uvedené výrobky sa nachádzajú aj v Slovenskej republike.

Viac k témam: RAPEX rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky, škodlivé výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici varujú pred škodlivými výrobkami, môžu byť aj na Slovensku a obsahujú aj ortuť © SITA Všetky práva vyhradené.


Top