Ste tu
Home > Zaujímavosti > Hladnej slonici, ktorá čakala mláďa, vybuchol v papuli ananás naplnený výbušninami

Hladnej slonici, ktorá čakala mláďa, vybuchol v papuli ananás naplnený výbušninami

5.6.2020 (Webnoviny.sk) – Indická polícia zatkla v piatok muža obvineného zo zabitia slonice. Tá zahynula po tom, čo zahryzla do ananásu naplneného výbušninami, ktoré jej explodovali v papuli.


Bežný spôsob zabíjania

Pätnásťročná slonica, ktorá čakala mláďa, už nedokázala pre zranenie prijímať potravu a uhynula v rieke v okrese Pallakad v juhoindickom štáte Kérala, informovali miestne úrady.


Tie teraz vyšetrujú, či bol páchateľ pytliak alebo farmár, ktorý chcel slonicu zabiť, aby zabránil škodám na úrode.

Nastražené “bomby” vyrobené z jedla naplneného výbušninami sú v Indii bežné, predovšetkým v južných štátoch. Využívajú sa najmä pri love divej zveri na mäso.

Pobúrenie medzi aktivistami

Zabitie gravidnej slonice však spôsobilo pobúrenie medzi aktivistami bojujúcimi za práva zvierat. Bývalá indická ministerka Maneka Gándhíová označila smrť slonice za šokujúcu a vyzvala na tvrdý trest pre zodpovedného páchateľa.

Zmenšujúce sa oblasti prirodzeného výskytu divo žijúcich slonov a ich zvyšujúci sa počet viedol za posledných 15 rokov k tomu, že si hladné zvieratá hľadajú potravu aj v obciach, kde niekedy zničia úrodu alebo napadnú miestnych obyvateľov.

Viac k témam: slon
Zdroj: Webnoviny.sk – Hladnej slonici, ktorá čakala mláďa, vybuchol v papuli ananás naplnený výbušninami © SITA Všetky práva vyhradené.


Top