Ste tu
Home > Spravodajstvo > HASIČI UPOZORŇUJÚ PRED VYPAĽOVANÍM TRÁVY A HROZIA POKUTAMI

HASIČI UPOZORŇUJÚ PRED VYPAĽOVANÍM TRÁVY A HROZIA POKUTAMI

Zdieľaj tento článok

Jar a s ňou prichádzajúce otepľovanie je obdobím, kedy sa zvyšuje nebezpečenstvo vzniku požiarov a narastá počet požiarov najmä v prírodnom prostredí. Vypaľovanie trávy je každoročne sa opakujúcim javom a preto sa Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trebišove obracia na občanov s výzvou dodržiavania zákona o ochrane pred požiarmi.


Hasiči upozorňujú na zákaz vypaľovania trávy, porastov, kríkov a stromov, pretože takéto konanie každoročne spôsobuje obrovské materiálne a ekologické škody. Pri prechádzkach v prírode je možné klásť oheň len na vyhradených ohniskách zabezpečených proti voľnému šíreniu požiaru a súčasne je potrebné dodržiavať vyznačené zákazy a plniť príkazy týkajúce sa ochrany pred požiarmi.


Za vypaľovanie trávy a suchých porastov môže byť uložená pokuta fyzickým osobám až do výšky 331 eur a právnickým osobám a fyzickým osobám podnikateľom do výšky  16 596 eur.

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trebišove  bude aj v tomto roku vykonávať hliadkovanie v lokalitách, kde dochádza k vypaľovaniu porastov a zistené porušenie predpisov na úseku ochrany pred požiarmi bude nekompromisne postihovať.


Zdroj: Mesto Trebišov

Zdieľaj tento článok

Top