Ste tu
Home > Spravodajstvo > Futbalová sezóna v Škótsku definitívne skončila, titul pridelili Celticu

Futbalová sezóna v Škótsku definitívne skončila, titul pridelili Celticu

18.5.2020 (Webnoviny.sk) – Sezóna 2019/2020 v najvyššej futbalovej súťaži v Škótsku už po pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu nebude pokračovať. V pondelok padol definitívny verdikt o tom, že ročník nedohrajú. Majstrovský titul získal Celtic Glasgow, ide už o deviaty celkový triumf “katolíkov” bez prerušenia.


V aktuálnej tabuľke mal Celtic náskok 13 bodov pred mestským rivalom Rangers a mal tiež na svojom konte o jeden zápas viac.


Viac o téme: Koronavírus

Hlavu v smútku majú v klube Hearts of Midlothian z hlavného mesta Edinburghu, pretože obsadili posledné 12. miesto a v ďalšej sezóne budú hrať v II. lige. Nahradiť by ho mal tím Dundee United. Môže však prísť aj k zmenám, keďže v krajine zvažujú reorganizáciu súťaží a počet účastníkov Scottish Premier League (SPL) môže stúpnuť.

Svoju pozornosť už venujeme príprave novej sezóny, aby sme ju mohli začať čo najskôr. Ak to situácia dovolí. Nemáme ilúzie o tom, že návrat do normálu bude komplikovaný a potrvá poriadne dlho,” myslí si výkonný riaditeľ súťaže Neil Doncaster.

Vedenie SPL po ukončení sezóny vyplatí účastníkom odmeny vo výške takmer 8 miliónov eur.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Škótsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Futbalová sezóna v Škótsku definitívne skončila, titul pridelili Celticu © SITA Všetky práva vyhradené.


Top