Home > Šport > Ostatné športy > Francúz Noel po roku opäť vyhral slalom vo Wengene, Adam Žampa skončil v štvrtej desiatke

19.1.2020 (Webnoviny.sk) – Francúz Clément Noel po roku opäť ovládol slalom Svetového pohára mužov vo švajčiarskom Wengene. V súčte oboch kôl Noel zdolal o 40 stotín sekundy Nóra Henrika Kristoffersena a o 83 stotín Rusa Alexandra Chorošilova.

Domáci favoriti Daniel Yule a Ramon Zehnhäusern si podelili piatu priečku s mankom 90 stotín na víťaza. Pretekári na treťom až siedmom mieste sa zmestili do ôsmich stotiniek.

Slovák Adam Žampa ani v šiestom slalome sezóny nezabodoval. V prvom kole zaostal za lídrom Noelom až o 3,34 s a stačilo mu to iba na 43. miesto.

Dvadsaťdvaročný Noel si pripísal piaty triumf v pretekoch Svetového pohára, všetky pochádzajú z posledného roka zo slalomu. V hodnotení disciplíny vo Svetovom pohári sa posunul na druhé miesto za lídra Kristoffersena.

Skúsený Nór vedie aj celkové poradie vo Svetovom pohári so 691 bodmi. Druhý je Francúz Alexis Pinturault so 613 bodmi a tretí Nór Aleksander Aamodt Kilde s 591 bodmi. Adamovi Žampovi patrí so 4 bodmi až 142. priečka.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2019/2020

muži – Wengen (Švaj.)

Slalom mužov (1.+2. kolo): 1. Clément Noel (Fr.) 1:46,43 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,40 s, 3. Alexander Chorošilov (Rus.) +0,83, 4. Sebastian Foss-Solevaag (Nór.) +0,85, 5. Daniel Yule a Ramon Zehnhäusern (obaja Švaj.) obaja +0,90,… 43. Adam Žampa (SR) +3,34

Poradie vo Svetovom pohári (po 21 zo 44 pretekov): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 691 bodov, 2. Alexis Pinturault (Fr.) 613, 3. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 591, 4. Dominik Paris (Tal.) 556, 5. Matthias Mayer (Rak.) 512, 6. Beat Feuz (Švaj.) 461… 142. Adam Žampa (SR) 4

Poradie SP v hodnotení slalomu (po 6 z 12 pretekov): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 402 bodov, 2. Clément Noel (Fr.) 340, 3. Daniel Yule (Švaj.) 335

Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúz Noel po roku opäť vyhral slalom vo Wengene, Adam Žampa skončil v štvrtej desiatke © SITA Všetky práva vyhradené.