Ste tu
Home > Šport > Futbal > Franck Ribéry si predĺži svoju kariéru, dohodol sa na spolupráci s účastníkom Serie A

Franck Ribéry si predĺži svoju kariéru, dohodol sa na spolupráci s účastníkom Serie A

21.8.2019 (Webnoviny.sk) – Francúzsky futbalový krídelník Franck Ribéry predĺži svoju kariéru v jednej z elitných európskych súťaží. Bývalý reprezentant „krajiny galského kohúta“ zamieril do talianskej Serie A, na spolupráci sa dohodol s klubom AC Fiorentina. Rodák z Boulogne-sur-Mer v stredu priletel do Florencie a definitívne spečatil svoj príchod do kádra „fialiek“.

Pred príchodom do Florencie som sa rozprával s Lucom Tonim, ktorý mi povedal, že AC Fiorentina je skvelý klub a mesto je nádherné. Som veľmi šťastný,“ cituje Ribéryho oficiálny web talianskeho klubu.

Skúsený ofenzívny hráč dostal po ukončení spolupráce s Bayernom Mníchov lukratívne ponuky aj zo Saudskej Arábie alebo Ruska, ale napokon uprednostnil angažmán na Apeninskom polostrove. Taliansky klub oficiálne potvrdil Ribéryho príchod až v stredu. Samotný hráč na sociálnej sieti Instagram už skôr naznačil, že si našiel nového zamestnávateľa, keď pridal fotku s popisom „pripravený na novú výzvu“.

Tridsaťšesťročný krídelník strávil predchádzajúcich dvanásť sezón v nemeckom Bayerne Mníchov. S Bavormi získal deväť bundesligových titulov, šesť prvenstiev v Nemeckom pohári a jednu trofej v Lige majstrov.

Viac k témam: AC Fiorentina, Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk – Franck Ribéry si predĺži svoju kariéru, dohodol sa na spolupráci s účastníkom Serie A © SITA Všetky práva vyhradené.

Top