Ste tu
Home > Zaujímavosti > Foto: V Himalájach našli záhadné stopy, podľa indickej armády patria Yetimu

Foto: V Himalájach našli záhadné stopy, podľa indickej armády patria Yetimu

NAÍ DILLÍ 30. apríla (WebNoviny.sk) – Indická armáda oznámila, že našla v snehu Yetiho stopy. Na sociálnych sieťach sa ihneď stala terčom posmechu a nedôvery.

Armáda na Twitteri, kde má takmer šesť miliónov sledovateľov, v pondelok uviedla, že objavila „záhadné stopy mýtického tvora Yetiho v základnom tábore Makalu“ v Himalájach. Yeti, veľký tvor podobný opici, sa často vyskytuje v juhoázijskom folklóre.

Nie je žiadny dôkaz o tom, že by existoval, avšak mýty o ňom sú v regióne stále živé. Armáda teraz opäť rozvírila túto legendu zverejnením fotografií „stôp“, ktoré objavila v snehu 9. apríla. Informovala o nich však až po tom, čo dospela k záveru, že sa zhodujú s predchádzajúcimi teóriami o Yetim, uviedli noviny Times of India.

For the first time, an #IndianArmy Moutaineering Expedition Team has sited Mysterious Footprints of mythical beast ‚Yeti‘ measuring 32×15 inches close to Makalu Base Camp on 09 April 2019. This elusive snowman has only been sighted at Makalu-Barun National Park in the past. pic.twitter.com/AMD4MYIgV7
— ADG PI – INDIAN ARMY (@adgpi) April 29, 2019

Viac k témam: Himaláje, indická armáda
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: V Himalájach našli záhadné stopy, podľa indickej armády patria Yetimu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top