Ste tu
Home > Ekonomika > Európska komisia podporí na Slovensku niekoľko reformných projektov, chce zvýšiť odolnosť štátov

Európska komisia podporí na Slovensku niekoľko reformných projektov, chce zvýšiť odolnosť štátov

Zdieľaj tento článok

2.3.2021 (Webnoviny.sk) – Európska komisia v utorok 2. marca vo všetkých 27 členských štátoch schválila 226 projektov zameraných na vnútroštátne reformy krajín a posilnenie ich rastu. Tieto podporné opatrenia sa realizujú v rámci Nástroja technickej podpory a na rok 2021 budú mať na podporu hospodárskej, sociálnej a územnej súdržnosti v Európskej únii celkový rozpočet 102,6 milióna eur.


Ako ďalej informovala komisia, na Slovensku bude v prvej fáze podporených osem projektov v oblasti zdravotnej starostlivosti, vzdelávania, energetiky, ekologickej transformácie, zdaňovania, boja proti praniu špinavých peňazí a verejných výdavkov.


Lepšie podnikateľské prostredie

Ako uviedla komisárka pre súdržnosť a reformy Elisa Ferreirová, reformy sú potrebné na zlepšenie podnikateľského prostredia, posilnenie systémov zdravotnej starostlivosti a sociálnych a vzdelávacích systémov a celkové zvýšenie odolnosti členských štátov a zainteresovaných strán pri riešení zložitých výziev a globálnych kríz.

„Nástroj technickej podpory je účinný nástroj, vďaka ktorému môžu členské štáty uskutočniť reformy potrebné na udržateľný rast,“ dodala.

Viacročný finančný rámec

Nástroj technickej podpory je hlavným nástrojom komisie na poskytovanie technickej podpory reforiem v Európskej únii. Je súčasťou viacročného finančného rámca na roky 2021 – 2027 a Plánu obnovy pre Európu.

S vykonávaním plánov podpory obnovy a odolnosti súvisí celkovo viac ako 60 percent predbežne vybraných projektov Nástroja technickej podpory na rok 2021, zatiaľ čo 30 percent sa zameriava na zelenú dohodu a 44 percent na digitálnu transformáciu.

Viac k témam: dotácia, reformy, technická podpora
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia podporí na Slovensku niekoľko reformných projektov, chce zvýšiť odolnosť štátov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top