Home > Šport > DRÁMA S NEŠŤASTNÝM KONCOM PRE SLAVOJ

DRÁMA S NEŠŤASTNÝM KONCOM PRE SLAVOJ

Sobota s dvomi desiatkami v dátume priniesla v III. lige Východ derby zápas medzi Vranovom a Trebišovom. Slavoj prišiel s jasným cieľom, nadviazať na týždeň staré víťazstvo a pripísať si na svoje konto ďalšie tri body.

Začiatok zápasu naznačoval, že trebišovskí futbalisti sú v dobrej nálade a forme. Hra nepôsobila už tak strnulo ako ešte pred pár týždňami. Už v jedenástej minúte sa po peknom uvoľnení dostal k strele z hranice šestnástky mladý kapitán Slavoja Samuel Sarik. S prispením tyče sa lopta nakoniec ocitla v bránke domácich a Slavoj sa ujal vedenia.

Prvý polčas priniesol už len pár pološancí a tak sa do šatní išlo za stavu 0:1. Ten druhý však začal nátlakom skúsenejších domácich, ktorému spočiatku Slavoj odolával. No prišla 68. minúta, center z pravej strany a Michal Kotľár vyrovnal na 1:1.

Vranovčania to skúšali aj strelami z diaľky, tie však brankár Kostár riešil s prehľadom. Aj tieto strely však značili snahu domácich strhnúť vedenie na svoju stranu. Stal sa však presný opak. V 79. minúte sa po peknej prihrávke za obranu dostal do úniku Sarik, brankár jeho strelu ešte zlikvidoval, ale odrazenú loptu do opustenej bránky upratal Bandoľa. Trebišovčania sa opäť ujali vedenia a eufória na nich bola badateľná.

Zrejme strata koncentrácie však spôsobila hotovú katastrofu. Vranovský stopér Staško sa vysunul do útoku a v poslednej desaťminútovke úplne otočil zápas v prospech domácich. V 81. minúte sa presadil po rohovom kope, v 89. prišiel center sprava a obrat bol po Staškovom zakončení dokonaný.

Zlepšenie zo strany Slavoja bolo badateľné, dúfajme, že progres bude pokračovať a v ďalšom zápase sa dočkáme bodového zisku. Najbližšie sa Slavoj predstaví 18.10. pred vlastnými divákmi. Súperom bude rezerva Tatrana Prešov, ktorá sa trápi a Slavoj by sa práve na tohto súpera mohol v prípade víťazstva bodovo dotiahnuť.

VRANOV – TREBIŠOV 3:2 (0:1)
Góly: 68. Kotľár, 81. a 89. Staško – 11. Sarik, 79. Bandoľa
ŽK: 30. Čižmár, 89. Staško – 25. Ramirez, 58. Dimič, 69. Lukáč, 72. Pačuta, 88. Sarik

VRANOV: Makó – Paluba, Staško, Starosta, Sakala – Vasilko (73. Veselovský), Komár, Čižmár (84. Dvorjak), Kiss (63. Grynyshyn) – Kotľár, Abaturov.

TREBIŠOV: Kostár – Lukač, Vereb, Dimič, Nenad Pavlovič (46. Bandoľa) – Ramirez, Srdan Pavlovič, Ľalík (89. Forlandsas), Mujkovič (66. Pačuta) – Koshka, Sarik.