Ste tu
Home > Zaujímavosti > Deti chceli vidieť film o prasiatku, pustili im upútavky s mŕtvolami a násilím

Deti chceli vidieť film o prasiatku, pustili im upútavky s mŕtvolami a násilím

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 8. apríla (WebNoviny.sk) – Zdesenie detských divákov a tiež ich rodičov vyvolal zvláštny marketingový ťah kina v anglickom Essexe, kde pred premietaním kresleného filmu Peppa Pig: Festival of Fun (2019) o obľúbenom prasiatku Peppovi púšťali divákom upútavky na psychologický horor Mama (2019) a mysteriózny horor Syn temnoty (2019).


Videli mŕtvoly aj sexuálne násilie

Ako popisujú viacerí rodičia, deti, z ktorých niektoré nemali ani rok, sa v kine všetky zborovo rozplakali. V upútavkach totiž bolo okrem iného vidno mŕtvoly, sexuálne násilie či dieťa v strašidelnej maske.


Charlie Jones, ktorá pracuje ako novinárka v britskej BBC, bola na tomto premietaní so svojou dvojročnou dcérou Annie a desaťmesačným synom Fredom.

Pokúšala som sa dcére počas upútaviek zakrývať oči, povedala som jej, že sú to také hlúpe filmy pre maminy a tatinov. Ale všade okolo plakali deti, takže z toho bola zmätená a začala plakať tiež,” povedala Jones.

Kino sa za omyl ospravedlnilo

Jej dcéra bola podľa nej rozrušená až do konca premietania. “Normálne by som očakávala, že bude pri prasiatku Peppovi spievať a tancovať, ale bola vážne rozrušená,” povedala nahnevaná matka.

Kino sa za tento omyl rodičom ospravedlnilo a oznámilo, že prešetruje, ako k takejto chybe mohlo dôjsť.

Viac k témam: kino
Zdroj: Webnoviny.sk – Deti chceli vidieť film o prasiatku, pustili im upútavky s mŕtvolami a násilím © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top